ویزای کار

آیا یک پیشنهاد شغلی از کانادا دارید و به مجوز موقت کاری نیاز دارید؟

در اکثر شرایط، افرادی که از کارفرما کانادایی پیشنهاد کار دارند، برای ورود به این کشور و شروع به کار نیاز به مجوز موقت اشتغال در کانادا دارند.

معمولاً تقاضا برای گرفتن مجوز موقت کار در کانادا بدین صورت است که ابتدا سازمان جذب کننده نیرو در کانادا باید از مسئولین و مقامات این کشور مجوز جذب نیروی غیر کانادایی را کسب کند. پس از اینکه این اجازه صادر شد، فرد مربوطه باید جهت تقاضا و کسب مجوز موقت کار خود اقدام کند.

به بیان دیگر،برای کارکنان خارجی معمولاً پیشنهاد شغلی از یک موسسه یا سازمان داخلی کانادا برای کار جهت اخذ ویزا کار در این کشور لازم است.

این مجوز را سازمان اشتغال و رشد اجتماعی کانادا با نام ( ESDC ) برای متقاضیان صادر می‌کند. برای این کار مراحل مختلفی وجود دارد که متقاضیان باید آن را طی کنند. 

  • مرحله ١ : اگر نیاز باشد، کارفرما کانادایی باید برای ارزیابی تأثیرات بازار کار اقدام کند.
  • مرحله ٢ : کارفرما کانادایی پیشنهاد کار موقت صادر کند.
  • مرحله ٣ : متقاضی کار خارجی باید جهت کسب مجوز موقت کار از سازمان اشتغال و رشد اجتماعی کانادا اقدام کند.
  • مرحله ۴ : در صورت قبول درخواست متقاضی کار، مجوز موقت اشتغال کانادا برای متقاضی صادر می‌شود.هر ساله بیش از ٣٠٠ هزار نیروی کار خارجی به کمک مجوز موقت کار به کشور کانادا می آیند.

اکثر کسانی که قصد کار کردن در کشور کانادا را دارند، برای گرفتن این ویزا باید حتماً پیشنهاد شغلی کانادا را به دست آورند. 

یک مجوز موقت کار برای شغل خاصی در کانادا تنها منحصر به همان شغل و جایگاه خاص است. در نتیجه شخص مربوطه تنها می‌تواند برای فرد یا سازمانی که در مجوز رسمی کار نامش ذکر شده است کار کند.

اگر این فرد بتواند یک پیشنهاد و جایگاه شغلی دیگر را در کشور کانادا پیدا کند، باید ابتدا برای آن جایگاه شغلی یک مجوز موقت کار جدید تهیه کرده و سپس در بخش مربوطه مشغول به کار شود.

راه های مختلفی برای بدست آوردن مجوز کار در کانادا وجود دارد. گاهی بسته به تابعیت فرد متقاضی، شغل فرد و شغل مورد تقاضا در کانادا ممکن است روشهایی برای تسریع در پروسه اخذ این مجوز رسمی به شما پیشنهاد شود. 

مجوز موقت کار به طور معمول برای یک سال، بسته به شرایط پیشنهادی و کاری، صادر شود.

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا