شرایط تحصیل و هزینه ویزای تحصیلی کانادا


اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارید، باید یک مجوز تحصیل کانادایی دریافت کنید. در ادامه شرایط تحصیل و هزینه ویزای تحصیلی کانادا را بررسی خواهیم کرد.

برای سفر به کانادا باید یکی از انواع ویزای کانادا را دریافت کنید. یکی از راحت ترین  روش های دریافت ویزا ، ویزای تحصیلی کانادا می باشد ،این مجوز به شما امکان اقامت کانادا هنگام تحصیل را می دهد. چنانچه برنامه شما کم تر از ۶ ماه طول می کشد، به این مجوز نیازی ندارید. با اینحال گرفتن مجوز تحصیلی قبل از رفتن به کانادا ایده بهتری است.


چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

اگر مجوز تحصیلی نداشته باشید و تصمیم بگیرید تحصیلات خود را در برنامه ای دیگر ادامه دهید، باید کانادا را ترک کنید و از طریق اداره گذرنامه برای مجوز تحصیلی اقدام کنید. در صورتیکه مجوز تحصیلی دارید و می خواهید مدت بیش تری برای تحصیل در کانادا بمانید، از همانجا می توانید برای تجدید کردن مجوز تحصیلی اقدام کنید.

دانشجویان تمام وقت که در مؤسسه ای آموزش عالی معتبر به تحصیل می پردازند، با داشتن مجوز تحصیلی می توانند به صورت پاره وقت در دانشکده کار کنند. ممکن است حتی بتوانید بیرون از دانشکده کار کرده و یا به عنوان کارآموز دوره ای را آن جا بگذرانید. هم چنین می توانید بعد از فارغ التحصیلی در کانادا به عنوان شهروند دائم بمانید و کار کنید.


مراحل اخذ مجوز تحصیلی کانادا 

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا می توانید به صورت آنلاین و یا از طریق پرکردن فرم اقدام کنید. این فرم را می توانید از طریق وبسایت مهاجرت و شهروند کانادا (CIC) به دست آورید. درخواست های کاغذی معمولا دو برابر زمان می برند، بنابراین توصیه می شود از قبل تمام زمانبندی های روند کار را با دقت چک کنید.

برای ثبت نام آنلاین نیاز به یک کارت اعتباری (یا کارت دبیت) دارید. هم چنین باید بتوانید از مدارک خود با یک دوربین یا اسکنر کپی الکترونیکی بگیرید. اداره گذرنامه کشور شما دستورات لازم جهت تهیه مدارک مورد نظر را به شما می دهد، که بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید این مدارک متغیر است. اگر نیاز به کمک یا مشاوره داشتید، می توانید از نزدیک ترین اداره درخواست ویزای دانشجویی کمک بگیرید.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا


مراحل اقدام برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین

در این قسمت می خواهیم شما را با مراحل اخذ ویزای کانادا آشنا کنیم.

نامه اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا

 ابتدا باید نامه ای استاندارد از سوی موسسه آموزش عالی که قصد تحصیل در آن را دارید، داشته باشید. دانشجویانی که در کبک درس می خوانند، باید جهت دریافت موافقتنامه ای با نام CAQ به دولت کبک رجوع کنند. این اقدامات را باید قبل از گرفتن مجوز تحصیلی انجام دهید. می توانید این موافقتنامه را به صورت آنلاین یا پرینت شده دریافت کنید و یا حتی آن را از دانشگاه خود تقاضا کنید. دانشگاه توصیه های لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

دریافت بسته ویزای تحصیلی

 در مرحله دوم با مراجعه به سفارت کانادا در کشور خودتان، یا با تماس گرفتن اداره گذرنامه محل زندگی تان و یا از طریق سایت CIC بسته درخواست ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. اگر از کشور خاصی هستید، شاید نیاز شود مجوز اقامت موقت بگیرید. اما این مساله روند کار شما را زیاد عوض نمی کند، چرا که همزمان با درخواست مجوز تحصیلی پیگری های لازم برای آن انجام می شود.

پرکردن فرم سوالات در سایت CIC

 جهت دریافت بسته درخواست ویزای تحصیلی کانادا ، باید به چند سؤال در مورد خودتان در وبسایت CIC جواب دهید. این سؤالات مشخص می کنند که آیا شما واجد شرایط لازم برای دریافت مجوز تحصیل کانادا هستید یا خیر، و چه مدارکی لازم است تهیه کنید.

دریافت کد تاییدیه

 اگر از طرف وبسایت شرایط شما پذیرفته شد، برای شما یک کد فرستاده می شود که برای ارائه درخواستتان لازم است. این کد تا ۶۰ روز معتبر است. حتما صفحه ای که این کد در آن نوشته شده را برای ارجاعات بعدی پرینت بگیرید. این صفحه شامل یک راهنما برای درخواستنامه، میزان تخمینی شهریه و فهرستی از مدارک لازم و مراحل بعدی است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی

ارسال مدارک مورد نیاز

زمانی که برای فرستادن درخواست آماده اید، یک حساب MYCIC درست کنید و کدتان را در آن وارد نمایید. سپس فهرست مدارک شخصی برایتان فرستاده می شود که با آن می توانید مدارک خود را در CIC بارگذاری کنید. برای این کار نیاز به یک پرینتر یا اسکنر دارید. زمانیکه مدارک و درخواستنامه شما آماده شد و شهریه خود را پرداخت نمودید، می توانید درخواستنامه را برای CIC بفرستید.

مصاحبه

 برخی از متقاضیان باید برای انجام یک مصاحبه به اداره گذرنامه محل زندگیشان مراجه کنند.

حتما بخوانید

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟ برای  آشنایی با ۸ روش تضمینی مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا


مزایای ویزای تحصیلی کانادا

شما می توانید با پذیرش در یکی از برنامه های درسی ارائه شده در کالج های کانادا برای مهاجرت به این کشور فوق العاده اقدام کنید. پذیرش در کالج های کانادا مزایای زیر را برای شما به ارمغان می آورد :

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا


تحصیل در کالج های کانادا

کالج یکی از مقاطع تحصیلی منعطف در کانادا برای نوجوانان است. در این کالج ها می توان با گذراندن تعداد واحدهای درسی محدودی، مدرک مناسب برای ورود به بازار کار را در بسیاری از رشته ها به دست آورد.


شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا

برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های کانادا ، برای کسانی که دیپلم خود را در دوره ۱۲ ساله در ایران گرفته اند، مدرک زبان متناسب با خواست دانشگاه (انگلیسی یا فرانسوی مثل IELTS نمره ۶ و بالاتر) ، معدل سه سال نهایی دبیرستان بالا تر از ۱۴ و برای برخی رشته ها قبولی در کنکور ایران در رشته مورد نظر و قبولی دانشگاه در ایران است. در مرحله اپلای ( پذیرش ) عموما نیازی به ریز نمرات نیست، ولی ممکن است دانشگاه های مختلف بر اساس نیاز خود از شما درخواست کنند.


شرایط سنی دریافت ویزای تحصیلی

دوره کالج برای سنین ۱۶ تا ۲۴ سال توصیه می شود و برای کسانی است که علاقه ای به تحصیل آکادمیک نداشته و می خواهند سریع تر جذب بازار کار شوند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی برای یک مهاجر متقاضی پذیرش در کالج های کانادا این مدارک مورد نیاز است :

• اسکن پاسپورت معتبر
• ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت PDF
• ترجمه شناسنامه
• هزینه پذیرش Admission Fee
• آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
• نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل
• برای مهاجران آسیایی و آفریقایی مدارک احراز هویت زیستی شامل عکس و اثر انگشت نیز نیاز است.


هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا

بسته به رشته و کالج محل پذیرش شما و همچنین نوع اقامت و تابعیت، هزینه کالج ها می تواند متغیر باشد.
هزینه کالج برای کسانی که تابعیت کانادایی دارند، متولد کانادا هستند و همچنین بیش از ۵ سال اقامت دائم دارند (مانند دانش آموزانی که از مقطع دبستان در کانادا درس خوانده اند) کمتر از دانشجویان خارجی و تقریبا نصف آن ها می باشد.
 هزینه کالج برای یک تابعه کانادایی : ۶۴۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار کانادا
 هزینه کالج برای دانشجوی خارجی : ۱۶۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار کانادا + حدود ۸۰۰۰ دلار تمکن مالی لازم برای زندگی در کانادا برای هر سال.

برای اطلاعات دقیق تر راجع به هزینه های مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا

نحوه دریافت ویزای سرمایه گذاری E-2

مدارک ارائه شده در کالج های کانادا

کالج های کانادا مدارک مختلفی در سطوح مختلف ارائه می دهند و بسته به دوره متقاضی تحصیل در کالج، پیش نیاز های متفاوتی را نیز دارند. به طور کلی سه دسته مدرک در انتهای دوره کالج به شما اهدا می شود که هر کدام کاربرد های خاص و طول دوره متناسب خود را دارند :

• مدرک Certificate Achievement (CA) / مدرک اخذ گواهی تخصصی
• مدرک The Associate in Arts (AA) and the Associate in Science Degree (AS) / مدرک دوره تخصصی در علوم یا دوره تخصصی در هنر
• مدرک The Associate in Arts Degree for Transfer (AA-T) and the Associate in Science Degree for Transfer (AS-T) / مدرک دوره تخصصی در علوم به قصد جا به جایی یا دوره تخصصی در هنر به قصد جا به جایی

مدرک Certificate Achievement یا CA

این دوره ها کوتاه مدت بوده و با گذراندن ۱۲ تا ۳۰ واحد به شما مدرک تخصصی یک حرفه در بازار کار را می دهند.
هدف این دوره ها ورود به بازار کار است و گزینه مناسبی برای ورود به دانشگاه های کانادا محسوب نمی شود. این دوره ها عموما نیازمند داشتن مدرک دیپلم دبیرستان هستند.
در این دوره ها بسته به نیاز دوره، شاید لازم باشد یک لپتاپ تهیه کنید، در برنامه BYOD (Bring Your Own Device) ، از دانشجو انتظار می رود تا یک دستگاه ویندوزی یا مک برای مقاصد تحصیلی متناسب با نیاز رشته ای که در آن قصد رفتن به کالج را دارد، در اختیار داشته باشد. هدف این برنامه کاربردی کردن دوره و آموزش دانشجویان برای استفاده بهتر از فن آوری های روز است.

مدرک AS

در این دوره ها، که معمولا دو ساله هستند، شما ملزم به گذراندن ۶۰ واحد درسی هستید، پس از گذراندن واحد ها مدرکی مبتنی بر تخصص در یکی از گرایش های علوم و هنر به شما اعطا می گردد. شما می توانید با داشتن این مدرک برای ورود به برخی از دانشگاه ها تقاضای خود را ارائه کنید.

مدرک AAT

این مدرک مانند مدرک قبلی است، با این تفاوت که در این دوره ها، توافقی قبلی میان یک دانشگاه و کالج برای پذیرش دانشجویان فارغ التحصیل در برخی از رشته های این کالج وجود دارد. یعنی شما با گذراندن رشته ها با AAT و یا AST برای ورود به دانشگاه هدف در اولویت هستید.


هزینه ویزای تحصیلی کانادا

فاکتور های متفاوتی در هزینه اخذ ویزای تحصیل در کانادا دخیل هستند، ولی به طور کلی می توان در مقایسه با آمریکا هزینه ای تقریبا نصف در نظر گرفت. این فاکتورها عبارت اند از :

• رشته انتخابی : رشته های هنری ارزان ترین و رشته های دندان پزشکی و دارو سازی گران ترین هستند.
• عمومی یا خصوصی بودن دانشگاه
• شهر و ایالت : این مورد علاوه بر میزان مالیات، در میانگین هزینه زندگی شما نیز موثر است.
• مقطع تحصیلی : عموما تحصیل در مقطع لیسانس گرانتر از فوق لیسانس و دکترا است.
• رتبه جهانی و کشوری دانشگاه
• گرفتن بورسیه Fund

ویزای دانشجویی کانادا

با توجه به موارد بالا می توان ارقام زیر را به عنوان هزینه ویزای تحصیل در کانادا در نظر داشت :

• هزینه تحصیل : بین ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا
• هزینه زندگی و تمکن مالی : ۱۰۰۰۰ دلار کانادا برای هر سال تحصیل
• داشتن دارایی کافی برای بازگشت به کشور مبدا : ۱۰۰۰ دلار کانادا
• حق بیمه و … : ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

دانشجویانی که مایل به تحصیل در کانادا هستند اما منابع مالی کافی برای این کار را ندارند می توانند از بورس تحصیلی متعدد در کانادا استفاده کنند. این کمک هزینه مبتنی بر شایستگی به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد.انواع بورس های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:

۱_ بورس های تحصیلی دولت کانادا 

این جوایزی است که توسط دولت برای تشویق دانشجویان به تحصیل در کانادا ارائه می شود .

۲_ بورس تحصیلی غیر دولتی

توسط بنیادها و سازمانهای مختلف به دانشجویان ارائه می شود که یک دوره خاص را دنبال می کنند تا مشارکت و توسعه را در این زمینه تشویق کنند.

۳_ بورسیه های تحصیلی 

بورسیه های تحصیلی توسط دانشگاه ها یا کالج های کانادا به دانشجویانی که در حال تحصیل با آنها هستند ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی

اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی بسیار دشوار است و به صورت محدود ارائه می گردد و در اکثر مواقع دانشجویان بین‌المللی که از مقطع کالج و دبیرستان در کانادا مشغول به تحصیل هستند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی خواهند داشت.

بنابراین بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی اغلب برای دانشجویان مقیم کانادا ارائه می شود. جهت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی فرد باید مدرک دیپلم معتبر با معدل ممتاز داشته باشد و اخیراً این مدرک را اخذ کرده باشد و برای اولین بار جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی درخواست داده باشد. فرد همچنین باید از سطح مهارت زبان مناسب برخوردار باشد و توسط دانشگاه مربوطه تأیید شود.

بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط جهت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر، نوع کمک هزینه و پیشینه تحصیلی دانشجو کاملاً متغیر می باشد. دانشجو باید معدل لازم برای بورسیه کانادا را داشته باشد و مدارک و تقاضای پذیرش خود را به طور هم‌زمان جهت دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا ارسال نماید. 

موارد مورد نیاز جهت واجد شرایط شدن دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد نظیر ریز نمرات تحصیلی عالی در مقاطع تحصیلی قبلی، معدل ممتاز، سطح بالای مهارت زبان (معمولاً آیلتس ۷ به بالا یا تافل ۱۰۰ به بالا)، رزومه تحصیلی قوی، مقالات علمی و پژوهشی در مجلات بین المللی معتبر، داشتن مدرک GRE و GMAT و همچنین ارائه توصیه نامه از اساتید معتبر در مقطع کارشناسی توسط فرد می باشد.

 بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع دکتری

در مقطع دکتری برای دریافت بورسیه تحصیلی  تنوع بیشتری  وجود دارد و افراد بسیاری از سراسر دنیا متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع می باشند. تحصیل در مقطع دکتری در کانادا بین ۳ تا ۶ سال طول می کشد. برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجو باید توسط استاد راهنما یا سوپروایزر تأیید شود و در این بین فضای رقابتی بین دانشجو ها حاکم است و اساتید بر اساس رزومه شخصی، دانشجویان را در مقطع دکتری گزینش می نمایند. بنابراین دانشجو باید بتواند از طریق مکاتبه با استاد راهنمایی که هم راستا با مقالات علمی و پروژه های تحقیقاتی و رشته تحصیلی‌ وی می باشد؛ نظر وی را در مورد توانایی‌ و صلاحیت علمی خود برای دریافت بورسیه تحصیلی مورد نظر جلب نماید و درخواست پذیرش و بورسیه تحصیلی‌ فرد مورد تایید دانشگاه قرار بگیرد. 

فرد متقاضی باید از سطح مهارت زبانی بالایی برخوردار باشد، معدل بالا و ریز نمرات عالی در مقاطع تحصیلی قبلی را نشان دهد، مقالات علمی و پژوهشی در مجلات بین المللی معتبر از جمله ISI داشته باشد، انگیزه نامه قوی و توصیه نامه از اساتید دانشگاهی معتبر در مقاطع قبلی که ویژگی های دانشجو و مهارت های او بیان شده است ارائه دهد و همچنین در برخی از رشته ها فرد الزام به داشتن مدرک GRE و GMAT دارد.

 
دانشگاه مک گیل بهتر است یا دانشگاه بریتیش کلمبیا

ویزای تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم

اگر مدرک دیپلم دارید، دو گزینه برای اجازه تحصیل در کانادا پیش روی شماست، تحصیل در کالج یا تحصیل در دانشگاه. تحصیل در کالج کوتاه تر و معمولا با هدف کسب مهارت برای ورود به بازار کار است. ولی همچنان می توانید پس از کالج، برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا نیز ثبت نام کنید. بهترین زمان برای ورود به کالج یا دانشگاه پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان است اما شما می توانید بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر بین ۱ تا حداکثر ۶ سال وقفه بین تحصیل خود داشته باشید.


ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

به طور کلی در دوره های CA نیازی به مدرک زبان مثل IELTS نیست، ولی داشتن آن در پذیرش شما در کالج امتیاز مثبت حساب می گردد، در دوره های AA و AS شما نیاز به مدرک زبان دارید، اگر چه در شرایط خاص اگر همه دیگر شرط های ورود به کالج را داشته باشید، می توانید در دوره های زبان آموزی کالج شرکت کرده و زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را ارتقا دهید.

برای تامین هزینه های کالج، برای همه دانشجویان، چه کانادایی و چه خارجی، تسهیلات مالی مختلفی ارائه می گردد، برای اطلاع از جزئیات این کمک هزینه های تحصیلی در کانادا و شرایط آن با می توانید با ایران اپلو در تماس باشید.

ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان فرایند بررسی مجوز های تحصیلی بسته به کشور محل اقامت فرد متقاضی بسیار متغییر است. کوتاه ترین زمان بررسی تقریبا ۴ تا ۶ هفته است اما افرادی که از برخی کشور ها تقاضا می دهند باید نزدیک به ۲۰ هفته را انتظار داشته باشند. علاوه بر آن، مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی کانادا به حجم تقاضا های دریافت شده بستگی دارد. در صورتی که فرد نزدیک به انتهای سال تحصیلی تقاضای خود را ثبت کند، باید انتظار مقداری تاخیر را داشته باشد.

بودجه لازم برای تحصیل در کانادا ۲۰۲۱

حداقل بودجه مورد نیاز دانشجو و اعضای خانواده (همراه)، خارج از استان کبک:

افرادی که به کانادا سفر می کنند

هزینه زندگی ماهانه (بدون شهریه)

هزینه زندگی سالانه (بدون شهریه)

دانشجو

۸۳۳ دلار کانادا

۱۰،۰۰۰ دلار کانادا

اولین عضو خانواده

۳۳۳ دلار

۴،۰۰۰ دلار کانادا

هر عضو دیگری از خانواده

۲۵۵ دلار

۳،۰۰۰ دلار کانادا

حداقل بودجه مورد نیاز دانشجو و اعضای خانواده (همراه)، در استان کبک:

افرادی که به کانادا سفر می کنند

هزینه زندگی ماهانه (بدون شهریه)

هزینه زندگی سالانه (بدون شهریه)

دانشجو

۹۱۷ دلار کانادا

۱۱،۰۰۰ دلار کانادا

اولین عضو خانواده (۱۸ سال به بالا)

۴۲۵ دلار کانادا

۵،۱۰۰ دلار کانادا

اولین عضو خانواده (زیر ۱۸ سال)

۳۱۷ دلار کانادا

۳،۸۰۰ دلار کانادا

هر عضو دیگری از خانواده (۱۸ سال به بالا)

۴۲۷ دلار کانادا

۵،۱۲۵ دلار کانادا

هر عضو دیگری از خانواده (زیر ۱۸ سال)

۱۵۹ دلار کانادا

۱،۹۰۳ دلار کانادا

برای دانستن اینکه تمکن مالی مورد نیاز شما چقدر است، باید شهریه سال اول دانشگاه خود را با این مبالغ جمع کنید


 دیگر مقررات ویزای تحصیلی کانادا

گاهی تعدادی یا تمامی موارد زیر برای گرفتن ویزای دانشجویی لازم است.

✅متقاضیان اروپایی، آفریقایی وخاورمیانه باید در کنار مدارک خود، زیست سنجی هم بفرستند. زیست سنجی شامل عکس و اثر انگشت است.


✅برخی از متقاضیان قبل از فرستادن درخواستنامه موظف اند که کارت عدم سوءپیشینه گرفته و چند آزمایش پزشکی انجام دهند. درصورتیکه سابقه جرم داشته باشید نمی توانید مجوز تحصیلی بگیرید.


✅اگر اهل امریکا، سن پیر و میکولن نیستید، داشتن گذرنامه معتبر که به شما اجازه دهد بعد از تمام شدن دوره به کشورتان برگردید، از موارد لازم است. دو قطعه عکس با اندازه مناسب برای گذرنامه که نام و تاریخ تولدتان پشتش نوشته شده باشد، هم لازم است.


✅یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا این است که ثابت کنید از نظر مالی پشتوانه ای قوی دارید که در حال حاضر رقم آن برابر با ۱۰هزار دلار کانادا برای هر سال اقامت شما در آن کشور است.


✅( اگر می خواهید برای ماندن در کبک اقدام کنید، پشتوانه ای معادل ۱۱ هزار دلار کانادا و یا ۸هزار و ۴۰۰ دلار آمریکا نیاز دارید.). این هزینه فارغ از هزینه شهریه شما است. به علاوه لازم است پول کافی برای هزینه برگشت به کشور خودتان داشته باشید.

برای اینکه نشان دهید این مقدار پشتوانه را دارید، می توانید یکی از این موارد را تهیه کنید:

✅صورتحساب بانکی، در صورتیکه پول خود را تبدیل به ارز خارجی کردید باید حسابی با نام خودتان داشته باشید، حواله بانکی در قالب ارز قابل تبدیل، مدرک پرداخت کردن شهریه و هزینه های اقامتتان، نامه ای از یک شخص حقیقی یا حقوقی که در آن اذعان کند شما را از نظر مالی حمایت می کند.


✅چنانچه بورس تحصیلی گرفته اید (از کشور خودتان یا کانادا)، باید نامه ای داشته باشید که نشان دهید هزینه آن را دانشگاه برای شما پرداخت کرده است

دانشگاه های منطقه آتلانتیک کانادا

درخواست دادن از طریق یک Direct Stream

کانادا اخیرا برنامه ای را معرفی کرده که دانشجویان هندی، چینی، فیلیپینی یا ویتنامی از طریق آن می توانند مجوز تحصیلی را زودتر بگیرند. ملزومات آن مطابق با ملزومات مجوز تحصیلی عادی است. با این تفاوت که برای ویزای تحصیلی کانادا از نظر مهارت های زبانی کمی سخت گیرانه تر عمل می کند. لازم است که شما نمره آیلتس بالای ۶ داشته باشید و یا از دبیرستانی که برنامه آموزشی کانادایی دارد، فارغ التحصیل شده باشید. اگر این شرایط را نداشته، اما شرایط ذکر شده برای مجوز تحصیلی عادی را دارید، درخواست شما همراه با بقیه درخواستنامه ها روند عادی اش را طی می کند و زودتر انجام نمی شود.

 مراحل بعد از درخواست دادن

اگر درخواست ویزای تحصیل در کانادا شما قبول شود، یک معرفی نامه (POE) دریافت می کنید. برخی از کشور ها از دانشجویان خود یک eTA یا مجوز سفر الکترونیکی درخواست می کنند. eTA به گذرنامه شما الصاق می شود. لازم است در طول سفرهای آتی، گذرنامه ای که اولین بار با آن وارد کشور شده اید را با خود همراه داشته باشید.  eTA تا ۵ سال اعتبار دارد. اگر پایان اعتبار گذرنامه شما زودتر باشد، eTA هم با آن منقضی می شود. این مدارک را همراه با گذرنامه، پشتوانه مالی و پذیرشتان به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) ببرید.

کار کردن حین تحصیل در کانادا

اگر نیاز به داشتن شغلی پاره وقت برای تامین مخارج خود حین تحصیل دارید، می توانید برای کار در دانشکده یا خارج از آن به مدت ۲۰ ساعت در طول ترم تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات زمستان یا تابستانی اقدام کنید (بدون اینکه نیازی به مجوز در طول تعطیلات داشته باشید.)

اگر شما شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا را نداررید می توانید از ویزای کار کانادا استفاده کنید. برای آشنایی با شرایط ویزای کار کانادا بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

ویزای کار کانادا

مهارت های لازم برای این کار:

 • داشتن مجوز تحصیلی معتبر
 • دانشجوی تمام وقت بودن
 • در یک مؤسسه یادگیری معتبر یا دانشگاه ثبت نام شده باشید.
 • رشته تحصیلی که در آن ثبت نام شده اید، در آخر به شما مدرکی مثل دیپلم، یا هر مدرکی که حد اقل بعد از شش ماه می دهند، ارائه کند.

همچنین لازم است یک شماره بیمه اجتماعی یا SIN برای کار کردن در کانادا یا دریافت حقوق و خدمات دولتی داشته باشید.

مجوز کار پس از تحصیل

مجوز تحصیلی شما تا ۹۰ روز پس از پایان دوره تحصیلی تان در کانادا تمام می شود. بنابراین اگر قصد ماندن در کانادا دارید، باید یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی بگیرید. این مجوز ۳ سال معتبر است.

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

برخی از دلایل رایج رد شدن درخواست اجازه تحصیل که اغلب نادیده گرفته می‌شوند‌، عبارت‌اند از:

برای دریافت ریز اطلاعات برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و یا هر نوع ویزای کانادا به مقاله زیر مراجع کنید…

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تهران

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۷ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر . من 37 سالمه. لیسانس مترجمی زبان .بزودی فوق لیسانس معماری رو از دانشگاهی در چین با رتبه جهانی 150 دریافت میکنم. قبل از اینکه به چین برای ادامه تحصیل بیام سابقه کار معماری رو برای چهار سال داشتم ولی بدون بیمه .الان هم در حین تحصیل مشغول کار در همین زمینه معماری هستم. آیا هیچ کدوم اینها جزء سابقه کار برای ویزای اسکیل ورکر کانادا محسوب میتونه بشه؟( باتوجه به اینکه سابقه کاریم ربطی به مدرک لیسانسم نداره و بر میگرده به قبل از دریافت مدرک فوق لیسانسم در رشته مرتبط با سابقه ام که معماری باشه). با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۱۷ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام. سابقه کار قابل قبول برای اداره مهاجرت کانادا و قابل استفاده در پرونده های مهاجرتی در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص (اکسپرس اینتری) ، بعد از گرفتن مدرک تحصیلی محاسبه می شود. اگر رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی باشد، سابقه کار بعد از اخذ مدرک کارشناسی محاسبه می شود ولی اگر رشته تحصیلی در این دو مقطع متفاوت باشد، سابقه کار بعد از مدرک کارشناسی ارشد محاسبه می شود. حداقل سه سال سابقه کاری در پنج سال گذشته. 

 • تصویر کاربر فرهاد شنبه ۲۴ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  با سلام. من برای پاییز ۲۰۲۰ برای مقطع دکتری رشته فیزیک از دانشگاه کلگری پذیرش با فاند گرفته ام. ولی با یک مشکل مواجه هستم. من هنوز مدرک زبان نگرفته ام، البته دانشگاه از من نخواسته است. ولی من نمیدونم برای ویزا چقدر تاثیر گذاره. اگر بدون مدرک زبان بشه درخواست ویزا داد میتونم فروردین یا اردیبهشت درخواست بدم و فکر میکنم تا شهریور که سال تحصیلی شروع میشه وقت خوبی هس برای اومدن ویزا. ولی اگر شانس ویزا بدون مدرک زبان پایین بیاید و مجبور باشم با مدرک درخواست بدم ، با توجه ب این که مدرکم رو خرداد میتونم بگیرم ،درخواست اخذ ویزا موکول میشه به تیر ماه و فقط دو ماه بعدش باید جوابم بیاد و عازم شم. با توجه به این شرایط چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۴ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام. برای اینکه شانس ریجکت شدن ویزای تحصیل به حداقل برسد، باید مدارک لازم را کامل و بدون نقص ارائه دهید. بنابراین توصیه می شود، حتما یک مدرک ایلتس آکادمیک با نمره حداقل 6 داشته باشید. همچنین داشتن یک استادی پلن نیز، می تواند به پروسه اخذ ویزای تحصیلی کمک کند. 

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  با سلام
  ما یه خانواده ۴ نفره هستیم با دو دختر ۱۰ ساله و ۳ ساله
  میخواستم بدونم میشه با اقدام ویزای تحصیلی دخترم من و خانواده ویزای کانادا بگیریم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام، بله. می توان با اخذ ویزای تحصیلی برای فرزند، برای مادر، پدر و یا هردو، ویزای همراه کانادا را اخذ نمود. برای دریافت مشاوره رایگان، ارزیابی شرایط و اطلاع از هزینه های تحصیل در کانادا، فرم ارزیابی اولیه مهاجرت به کانادا را از وبسایت پر کنید. 

 • تصویر کاربر amir چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 187 مشاهده پرسش
  سلام
  اگر با ویزای توریستی داخل کانادا اقدام یه ویزای تحصیلی کرد
  چه شرایطی هست که از همین جا ویزا را گرفت و نیازی به رفتن به بیرون به خاک کانادا نباشد؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام. باید توجه کنید که، ویزای توریستی کانادا و اقامت موقت در خاک کانادا مزیت و امتیازی برای دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کار و یا اقامت دائم کانادا نخواهد بود. حضور در کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور تنها یک حسن دارد و آن اینکه می‌توانید از نزدیک با کالج‌ها و موسسات علمی این کشور مرتبط شوید و ضمن بررسی شرایط، مقدمات دریافت ویزای تحصیلی کانادا را فراهم آورید. ولی حتی اگر فرد دارنده ویزای توریستی کانادا موفق به اخذ پذیرش در یکی از موسسات آموزش عالی کانادا شود، حتما می‌بایست درخواست خود برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا را به یک دفتر ویزای خارج از کانادا ارسال کند.

    

 • تصویر کاربر amirhossein چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  سلام
  من ویزای توریسیتی دارم و اینجا‌از بانک می شود حساب عادی‌ باز‌کرد
  برای تمکن مالی‌ ویزای‌تحصیلی
  می شود‌ کانادا‌۱۰ هزار دلار را واریز و بعدا تمکن گرفت؟
  اگر می‌شود ایا بهتر هست از کانادا تمکن مالی را روی پرونده گذاشته یا تمکن مالی از ایران با حساب ایران باشه بهتر هست؟
  1. تصویر کاربر amirhossein دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)
   جواب این سوال داده نشده از طرف سایت aplo
  2. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام. برای ارائه تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، بهتر است تا از حساب داخل ایران انجام شود تا شبهه ای برای افسر پرونده ایجاد نشود. همچنین حساب ارائه شده باید حساب فعال و دارای گردش مالی باشد. بنابراین بهتر است که از حساب داخل ایران برای ارائه تمکن استفاده شود. برای رقم موجود در حساب بانکی هم، با توجه به اینکه میانگین هزینه تحصیل در کانادا 15هزار دلار کانادا برای هرسال در نظر گرفته می شود، تمکن باید به گونه ای باشد تا برای افسر پرونده اثبات شود که متقاضی، توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی را دارد.

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر شهره چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  سلام
  برای سن 31 سال میشه برای کالج های کانادا ویزا گرفت
  سال 91 لیسانس کامپیوتر گرفتم و 5 سال سابقه کار دارم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام. برای اخذ ویزای تحصیلی، باید شرایط لازم برای تحصیل در کانادا را داشته باشید. تمکن مالی کافی، داشتن مدرک زبان، سوابق کاری برای توجیه گپ تحصیلی و ... ، از دیگر فاکتورهای لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کاناداست. برای بهره مندی از مشاوره رایگان، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا شرایط لازم توسط کارشناسان به شما اطلاع داده شود.

 • تصویر کاربر amirh چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 144 مشاهده پرسش
  سلام
  من فوق لیسانس مهندسی پزشکی
  تجربه کار 3 سال مرتبط با رشته
  2 سال غیر مرتبط در رشته
  که هر دو بیمه رد شده است
  سن 28 سال
  خواهرم 10 سال بیشتر تورنتو زندگی می کند
  دارم برای ایلس می خوانم که چند ماه دیگر امتحان بدهم
  ویزای مولتی کانادا دارم
  در حال حاضر توریستی در کانادا هستم
  به علت مشکلات سربازی شاید فقط بتوانم مدرک لیسانس را داشته باشم
  سوال من اینه که بعد از گرفتن مدرک‌زبان‌و‌بعد از آن گرفتن پذیرش دانشگاه و یا کالج
  چقدر احتمال این هست که از سمت سفارت ویزا تحصیلی داده‌ نشود؟
  ایا گرفتن چند پذیرش دانشگاه‌ و کالج تاثیری روی گرفتن ویزا تحصیلی دارد؟
  و در شرایط من بهترین و مطمئن ترین را برای اثبات به سفارت که بعد از تحصیل قصد برگشت دارم چیست؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام. داشتن مدرک آیلتس آکادمیک با نمره حداقل شش، می تواند به اخذ ویزای تحصیلی کمک کند. عملا داشتن چندین پذیرش کمک قابل توجهی نخواهد نکرد زیرا اخذ پذیرش مرتبط با موسسه آموزشی و اخذ ویزا مرتبط با اداره مهاجرت کاناداست و این دو کاملا از هم مستقل هستند.( البته اعتبار کالج و یا دانشگاه هم در اخذ ویزا بی تاثیر نخواهد بود.) علاوه بر این، تمکن مالی، سن متقاضی و ... در اخذ ویزای تحصیلی کانادا موثر است. برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا کارشناسان با شما تماس گرفته و شما را راهنمایی کنند.

 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۳ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام
  سوال من اینه که نوع دیپلم یعنی چه دیپلم رشته نظری باشه یا دیپلم رشته هنرستان در گرفتن ویزا تفاوت داره؟
  من در حال حاضر رشته تجربی رو میخونم و علاقه به رشته گردشگری دارم
  ببخشید سوال دیگه ام دارم اینکه این رشته رو در کالج بخونم بهتره یا دانشگاه
  من در حال حاضر سال آخر دبیرستان و هجده ساله هستم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۳ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام. شما بعد از اخذ مدرک دیپلم خود می توانید برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی، حتما باید مدرک آیلتس آکادمیک( حداقل شش) را داشته باشید. درخصوص سوال دوم شما، سیستم آموزشی در کانادا دریک سطح است و از کیفیت بالایی برخوردار است.  اساسی ترین تفاوت کالج و دانشگاه در هزینه هاست. زمان ورود به بازار کار هم در فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج ها متفاوت است. ولی بصورت کلی، تصمیم برای ادامه تحصیل در کالج و یا دانشگاه به خود شما بستگی دارد.

 • تصویر کاربر سپهر چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 156 مشاهده پرسش
  سلام من سپهر هستم و میخوام به کانادا برای تحصیل رشته کامپیوتر بروم و من 16 سالم هست ایا من میتوانم ویزا بگیرم من میخوام برای اقامت با home stay باشم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام. با توجه به اینکه زیر 18 سال سن دارید، می توانید بدون داشتن و ارائه مدرک زبان برای ادامه تحصیل وارد کانادا شوید. اخذ ویزای تحصیلی بعنوان دانش آموز بین المللی دارای شرایط و ضوابط خاصی است. می توانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت، از تمامی شرایط و هزینه ها مطلع شوید.

 • تصویر کاربر سامان چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 156 مشاهده پرسش
  با عرض سلام.
  بنده ۳۷ ساله هستم و لیسانس برق و الکترونیک دارم.میخواهم بدانم آیا امکان کسب بورسیه از دانشگاه های کانادا دارم؟مخصوصا ایالت کبک که فرانسوی زبان است
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام. امکان اخذ بورسیه از دانشگاه های کانادا وجود دارد ولی کار ساده ای نیست. متقاضی حتما باید مدرک آیلتس آکادمیک با نمره هفت، معدل بالای 18 و حداقل دو تا سه مقاله چاپ شده ISI، داشته باشد.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر