استارت آپ [Start-Up]

استارت آپ روش برنامه مهاجرتی فدرالی است که منجر به دریافت اقامت دائم کانادا می شود و برای جذب انسان های توانمند و تقویت فضای کسب و کار کانادا با ایجاد شرکت های دانش بنیان و دارای ایده های نو طراحی شده است.

تعریف استارت آپ

شرکت نوپا یا نو آفرین یا استارتاپ startup، مخفف startup company به یک شرکت یا کسب‌ و کار گفته می‌شود که معمولاً به تازگی و در نتیجه کارآفرینی ایجاد شده‌است، رشد سریع دارد، و در جهت تولید راه‌ حلی نوآورانه و دوام‌ پذیر برای رفع یک نیاز در بازار شکل گرفته‌ است.

شرایط لازم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا

  • سطح زبان قابل قبول در انگلیسی یا فرانسه (CLB 5)
  • دارا بودن میزان کافی دارایی برای اقامت در کانادا (طبق جدول اعلامی اداره مهاجرت)
  • طرحی برای اقامت در یکی از استان های کانادا ( به جزء استان کبک )
  • گذراندن تست های پزشکی و عدم سوء پیشینه
  •  اثبات مالکیت بیزینس
  • تایید وحمایت شدن بیزینس از طرف سازمان های برگزیده
  • ارائه طرح کسب وکار (بیزینس پلن)

ویزای استارت آپ کانادا

 اثبات مالکیت بیزینس

تا حداکثر پنج نفر می توانند بعنوان دارنده یک کسب و کار واحد برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا اقدام کنند به شرطی که دارای شرایط زیر باشند:

  • هر کدام از متقاضیان باید دارای حداقل ۱۰% از حق رای در آن کسب و کار را داشته باشند.
  • سازمان برگزیده و متقاضیان باید جمعا دارای بیش از ۵۰% سهام و حق رای کسب و کار ارائه شده را داشته باشند.
حق رای به حق هر کدام از سرمایه داران یک کسب و کار به مشارکت در تصمیم گیری های درون شرکتی گفته می شود.

شرکت های حمایت کننده استارت آپ

شرکت های مورد تایید دولت کانادا برای حمایت از استارتاپ ها به سه دسته تقسیم می شوند:

شر کت های Venture Capital

این سازمان ها معمولا روی کسب و کارهایی با ریسک بالا ولی بازدهی عالی در صورت موفقیت سرمایه گذاری می کنند. میزان سرمایه جذب شده برای کسب و کار حداقل ۲۰۰ هزار دلار است.

شرکت های Angel Investor

این شرکت ها معمولا  سرمایه خود را روی کسب و کارهایی با ریسک پایین تر ولی بازدهی خوب قرار می دهند. میزان سرمایه جذب شده حداقل ۷۵ هزار دلار کانادا است.

شرکت های شتابدهنده و یا Incubators

مراکز انکوباتورهای کسب وکار معمولا طرح هایی را انتخاب می کنند که نیاز به سرمایه زیادی برای شروع و اجرا ندارند اما ارزش فعالیت در کانادا را دارند. برای دریافت حمایت این سازمان ها نیازی به کسب سرمایه نیست و کافی است تا طرح کسب و کار در برنامه این مراکز پذیرفته شود.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپافراد متقاضی باید از شرکت های حامی گواهینامه تعهد دریافت نمایند که نشان دهنده تایید و حمایت توسط سازمان سرمایه گذار است. همچنین سازمان سرمایه گذار یک گواهی تعهد تکمیل شده را مستقیما به IRCC ارائه می کند. این سند شامل اطلاعاتی در خصوص توافقات شرکت حامی و افراد متقاضی می باشد.

طرح توجیهی ویزای استارت آپ

یکی از مدارک ضروری برای دریافت این نوع ویزا ارائه طرح توجیهی است. متقاضیان باید به شرکت های مورد تایید      دولت ایده خود را معرفی نمایند و سودآور بودن و کاربردی بودن آن را در کشور کانادا تشریح کنند. طرح توجیهی باید مستحکم و حرفه ای نوشته شده باشد که توسط شرکت های مورد تایید دولت و همچنین خود دولت هیچ نقطه ابهامی نداشته باشد.

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا در تهران

موسسه حقوقی اپلو

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا