مهاجرت به ژاپن – ویزای کار ژاپن

ژاپن در سال ۲۰۲۰ به علت مشکل کمبود نیروی کار و پیری جمعیت برنامه های جدیدی برای مهاجرت به ژاپن طراحی کرده است. در این برنامه جدید متقضایان می توانند با کسب ویزای کاری ژاپن بدون نیاز به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کنند. در ادامه شرایط و مزایای مهاجرت به ژاپن را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

دفتر وکالت اَپلو با همکاری نزدیک با شرکتهای بزرگ و معتبر ژاپنی و یا بین المللی می تواند برای متقاضیان با تجربه  در این رشته ها، حتی بدون داشتن هرگونه مدرک زبان خارجی، پیشنهاد شغل واقعی و ویزای کار بلند مدت این کشور را برای آنها دریافت کرده و شرایط زندگی و کار با درآمدهای بالا در این کشور فوق العاده را برایشان فراهم آورد.

ژاپن را بهتر بشناسیم

کشور ژاپن، کشوری زیبا و آمیخته ای از بزرگداشت سنت های قدیمی و جلوه های فوق پیشرفته عصر جدید است. ژاپن دومین کشور صنعتی جهان و سومین کشور از نظر اقتصادی در جهان است.

مهاجرت به ژاپن - ویزای کار ژاپن

مساحت این کشور ۳۷۷.۹۷۲ کیلومتر مربع است که برابر با یک بیستم آمریکا و یک نهم هندوستان است. این کشور دارای جزایری است که از بخش شمال تا جنوب کشیده شده اند و همین موضوع سبب شده است تا آب و هوای مختلفی در این کشور دیده شود.

نام کشور: ژاپن (Japan)پایتخت: توکیو
نوع حکومت و ساختار سیاسی: مشروطه سلطنتی/ قانون اساسیزبان رسمی: ژاپنی
زبان های رایج: ژاپنی و به ندرت انگلیسیجمعیت: بیش از ۱۲۶ میلیون
واحد پول: ین ژاپن (Japanese yen با علامت اختصاری JPY و نماد (¥))منطقه زمانی: (GMT+9 . UTC+9 (JST
پیش شماره تلفن: ۰۰۸۱دامنه اینترنتی: jp.
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: ۱۹۰ کشوررتبه تولید ناخالص: ۵.۰۷۱ تریلیارد دلار

پایتخت و شهرهای بزرگ ژاپن

 توکیو، پایتخت این کشور و از مدرن ترین و گرانترین پایتخت های جهان است. این شهر به طور کلی یکی از بزرگترین پایتخت های صنعتی دنیا بشمار می رود و در بخش شرقی ژاپن قرار دارد.

توکیو - مهاجرت به ژاپن

شهر هیروشیما نیز یکی از شهرهای بسیار مهم ژاپن است و نخستین شهری است که از سوی آمریکا به آن حمله اتمی شده است.

شهر اوساکا سومین شهر بزرگ ژاپن است و از نظر تاریخی، به آشپزخانه ملت شهرت دارد.

شهر ناگویا از دیگر شهرهای مهم ژاپن است. یکی از بزرگترین بندرگاه های ژاپن در دنیا و سومین ناحیه کلان شهری بزرگ ژاپن محسوب می شود.

شهرهای ناگاساکی، اوکایاما، نیاگاتا، نارا، فوکواکا و ساپورو، از دیگر شهرهای مهم ژاپن هستند که هر یک سهم بسزایی در بخش های اقتصادی، فرهنگی و تاریخی ژاپن دارند.

فرهنگ مردم ژاپن


احترام گذاشتن بخشی از فرهنگ ژاپن است. تعظیم کردن و نحوه خطاب کردن دیگران به طور کلی در این کشور بسیار مهم است، بطوریکه آموزش های لازم در زمینه احترام گذاشتن در این کشور دیده می شود.
 

این کشور از نظر نظم در دنیا رتبه اول را دارد و هر نوع قانون شکنی در ژاپن بسیار جدی دنبال خواهد شد.

قدیمی ترین فرد در خانواده های ژاپنی بسیار مورد احترام قرار می گیرند. در این کشور امید به زندگی بالاست و متوسط عمر مردان، ۸۱ سال و زنان، ۸۷ سال است.

مهاجرت به ژاپن - فرهنگ غنی ژاپنی

 زندگی در ژاپن

زیرساخت های اقتصادی و تکنولوژی کشور ژاپن سبب شده است که در لیست برترین کشورهای توسعه یافته در دنیا قرار داشته باشد.

 اشتغال در این کشور ۶۰ درصد است که رقم قابل توجهی است.

همچنین این کشور، یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیایی در حوزه تحصیلات دانشگاهی است. امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ژاپن در تمام رشته های علوم پایه، رشته های فنی و مهندسی و همچنین پزشکی و رشته های وابسته، وجود دارد.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ژاپن

کشور ژاپن در سال ۲۰۱۰ توانست سومین قدرت اقتصادی در دنیا، پس از آمریکا و چین، و رتبه دوم اقتصادی در کشورهای آسیایی را بدست آورد.

این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار محدود است به طوریکه اکثر بخش های آن کوهستانی و آتشفشانی است، اما کاری که دولت ژاپن در زمینه صنعت و فناوری های پیشرفته انجام داده است، سبب شده تا کشور ژاپن در لیست بهترین کشورهای صنعت و تکنولوژی در دنیا قرار بگیرد.

مهاجرت به ژاپن - اقتصاد قدرتمند ژاپن

یکی از بخش های اقتصادی بسیار مهم در کشور ژاپن صادرات است. همچنین این کشور در زمینه صنایع الکترونیک، صنایع شیمیایی، نساجی و صنایع غذایی نیز در مسیر پیشرفت قرار دارد.

ژاپن شرکت های بین المللی با نام های تجاری معتبر دارد. صندوق بین المللی پول در این کشور رشد خوبی داشته است که نشان دهنده هم ردیف بودن آن با کشورهای غربی است.

موقعیت اقتصادی ژاپن در بازار های جهانی

رتبه کشور ژاپن در صنعت، در دنیا، بسیار مشهور است. این کشور توانسته است که از بهترین نیروهای متخصص در زمینه کاری استفاده نماید.

در این کشور، برنامه نویسان و متخصصان در حوزه کامپیوتر و IT، به ساخت برنامه های کاربردی و قدرتمند در زمینه های مختلف روی آورده اند و سبب شده اند تا کشور ژاپن از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی قرار بگیرد.

جمعیت ایرانی در ژاپن

بررسی ها نشان می دهد که فعالیت های گسترده در کشور ژاپن دسته بندی های مشخصی را فراهم می سازد که ایرانیان نیز به آن ورود داشته اند. رشد ایرانیان در کشور ژاپن در سال های اخیر، بیش از ۴ درصد گزارش شده است و این موضوع نشان می دهد که ذهن های بزرگ و فعال در کشور ژاپن بسیار مورد احترام و سرمایه گذاری هستند.

 این کشور در جذب افراد نخبه و حرفه ای، از هیچ امکاناتی دریغ نمی کند.

اکنون بیش از ۴۰۰۰ ایرانی در ژاپن زندگی می کنند . عموم آنها ویزای کار ژاپن دارند. در برنامه جدید مهاجرتی این کشور، اخذ اقامت دائم ژاپن تسهیل گشته است.

ویزای کاری بلند مدت (HSFP)

دولت ژاپن برای توسعه و پیشرفت کشور خود، اقدام به صدور ویزاهای کاری بلند مدت می کند. هدف از این برنامه، استخدام نیروی های کاری متخصص و ماهر با هدف رشد و ارتقاء نظام اقتصادی این کشور است.

این ویزای ویژه، با مزایای بیشتر از ویزای کار استاندارد، برای افراد با مهارت های پیشرفته و تخصصی صادر می گردد. ولی همچنان یکی از انواع ویزای کار ژاپن است و امکان درخواست این ویزا بدون پیشنهاد کار و یا پیشنهاد شغلی از سوی شرکت های معتبر ژاپنی، امکان پذیر نیست.

مهاجرت به ژاپن ویزای کار ژاپن

اگر متقاضیان بتوانند براساس جدول امتیاز، که توسط اداره مهاجرت ژاپن اعلام شده است، امتیاز ۷۰ یا بیشتر را کسب کنند، می توانند برای اخذ این ویزای ویژه اقدام کنند. امتیاز مورد نظر با توجه به سن، سوابق تحصیلی و سوابق شغلی فرد متقاضی، محاسبه می شود.

مزایای ویزای کار ژاپن

 • ویزای کاری به مدت ۵ سال (قابل تمدید)
 • همکاری فرد متقاضی با شرکت های بزرگ داخلی و بین المللی
 • عدم نیاز به هرگونه مدرک زبان خارجی
 • درآمد ماهیانه بین حداقل ۲ تا ۵ هزار دلار
 • امکان اخذ ویزای اقامت دائم
 • امکان همراهی خانواده فرد متقاضی
 • اجازه کار همسر فرد متقاضی (تحت شرایط خاص)
 • مدارس رایگان برای فرزندان

با توجه به نیاز روزافزون این کشور به افراد متخصص نیروی ماهر، کارفرمایان ژاپنی تمایل دارند تا قراردادهای کاری طولانی مدت با افراد متقاضی داشته باشند. از این رو ویزاهای کار صادر شده قابل تمدید خواهد بود.

در حال حاضر کشور ژاپن با هدف جذب نیروی متخصص و افراد ماهر در زمینه علوم کامپیوتر،  نرم افزار، برنامه نویسان و مهندسان IT ، بدون نیاز به هرگونه مدرک زبان خارجی اقدام به صدور ویزای HSFP می کند.

ویزای کار ژاپن - مشاغل حوزه IT در ژاپن

خدمات اپلو برای مهاجرت کاری به ژاپن

با توجه به پیشرفت کشور ژاپن در زمینه صنعت و تکنولوژی، این کشور تمایل بیشتری به جذب نیروی کاری، به خصوص در رشته های حوزه علوم کامپیوتر مانند برنامه نویسان، مهندسان IT و متخصصان نرم افزار نشان داده است.

 دفتر وکالت اپلو با داشتن متخصصین مجرب در زمینه اخذ پیشنهاد شغلی و ویزا کار کشور ژاپن، این امکان را برای متقاضیان کار( در حوزه علوم کامپیوتر و IT) در ژاپن فراهم می کند تا همراه با اخذ یک پیشنهاد شغلی واقعی، معتبر و طولانی مدت از کارفرمایان ژاپنی و شرکت های معتبر این کشور و همچنین دریافت ویزا کار بلند مدت برای ایشان، شرایط مهاجرت آنها را به کشور ژاپن فراهم نمایند.

مشاوره رایگان وکیل مهاجرت به ژاپن

دکتر مرجان گلستان وکیل مهاجرت به کانادا

 

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر توکل شنبه ۱۶ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  برای مهاجرت به کانادا چه راهی اسان تر وکم هزینه تر است
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۶ مرداد ۰( 1 سال پیش)

   لطفا فرم مهاجرتی را تکمیل نمایید

 • تصویر کاربر افسانه شنبه ۱۶ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  باسلام.من 28ساله،پزشک عمومی با 3سال سابقه بیمه هستم.برای شروع مراحل مهاجرت نیاز به مشاوره دارم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۶ مرداد ۰( 1 سال پیش)

   لطفا فرم مهاجرتی را تکمیل نمایید

 • تصویر کاربر رویا شنبه ۱۶ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  آیا برای کسانی که قصد کار در هتل ویا رستوران را دارند ویزای کار صادر میشود؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۶ مرداد ۰( 1 سال پیش)

   در صورت داشتن جاب آفر بله

 • تصویر کاربر حامی چهارشنبه ۵ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  سلام . در ازمون وکالت ژاپن با مدرک کارشناسی حقوق ایران ایا میشه شرکت کرد؟ . بعد از قبولی ایا ویزای ورود به ژاپن رو میدند برا کار اموزی ۱۸ ماهه کانون وکلای ژاپن؟
  شرایط شرکت رو لطفا بفرمایید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۵ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   سلام. دفتر اَپلو در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد و برای دریافت اطلاعات کامل و پاسخ سوال خود باید از مراکز مربوطه سوال بفرمایید.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر آرمان دوشنبه ۳ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  بنده دارای مدرک دکترای کارآفرینی با سابقه کار به عنوان حسابدار و کابر امور بین الملل بانک میباشم،آیا برای مهاجرت به همراه فرزندم که 13 سال دارد بدون همسر میتوانم اقدام کنم؟درضمن بنده دارای لیسانس زبان انگلیسی میباشم و مشکل زبان هم ندارم.
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۳ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   سلام. ابتدا باید شرایط شما ارزیابی شود تا روش مناسب مهاجرتی برای شما مشخص گردد.  در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان دارید فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم و راهنمایی کاملی در زمینه مهاجرت به کانادا دریافت کنید.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر عارف سه شنبه ۴ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  عرض سلام و احترامات دارم خدمت موسسه محترم وکالت اپلو
  بنده محمد عارف نیکرو یکی از شهروندان کشور افغانستان و مقیم فعلی در جمهوری اسلامی ایران بنده دوران مدرسه رو در افغانستان به پایان رساندم و بعد کونکور را امتحان دادم در افغاستان در رشته کیمیا(شیمی) شروع به درس دانشگاه کردم نمرات کی میگرفتم هم عالی بود و مدت دو سال مونده بود کی تمومش کنم دانشگا رو ولی بد بختانه کشور افغانستان خیلی کشور ناامن هستش دردانشگاه کابل جای کی درس میخوندیم حمله تروریستی صورت گرفت ک خیلی از همکلاس هایم رو از دست دادم و درکل مضهب شیعه و اقوام هزاره همیشه در معرض خطر وحمله گروهای تروریستی هستش من هم تصمیم به ترک افغانستان گرفتم و نمیشه درس خوند و مدارک لازم تحصیلی رو هم دارم و سرمایه ام هم حدوداً ۲۰۰۰ دلار آمریکا هم دارم میخواستم از تون بپرسم امکان داره من برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام نمایم. لطفا راهنمایم کنید ممنون میشم تشکر از دفتر محترم تون کی زحمت میکشید.
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۴ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   سلام. شهریه دانشگاه های کانادا بسته به دانشگاه، رشته و شهر متغیر بوده ولی به طور میانگین بین 15 تا 20 هزار دلار کانادا در سال است و فردی که به عنوان دانشجوی بین المللی متقاضی تحصیل در کاناداست، در زمان ثبت نام و دریافت پذیرش باید هزینه یک ترم یا یکسال دانشگاه را بپردازد. همچنین بر اساس اعلام اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزای تحصیلی و استادی پرمیت باید مبلغی را تحت عنوان تمکن مالی به دولت کانادا ارائه دهند که این مبلغ برای متقاضیان تحصیل در خارج از استان کبک حداقل سالیانه 10 هزار دلار کانادا و برای متقاضیان تحصیل در استان کبک حداقل 11 هزار دلار کانادا است.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام
  من 41 سال دارم و دو فرزند
  مهندس نرم افزار هستم و 15 سال سابقه بیمه و بیشتر از 20 سال سابقه کار
  شرکت دارم و الان مدیر عامل هستم
  با توجه به شرایط مذکور برای دریافت اقامت دائم کانادا، اول باید برای چه نوع ویزایی اقدام کنم و مسیر برای شرایط من معمولا چطور است؟
  آیا باید قبل از ویزا دنبال جاب آفر یا .... باشم؟

  درضمن دنبال گزینه هایی مثل سرمایه گذاری و غیره نیستم.
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام. در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر سهراب دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  اینجانب باشرایط سنی ۳۵سال دارای مدرک فوق دیپلم برق مخابرات و دارای ۳سال سابقه کار در شرکت های فیبر نوری و ۱۲سال تخصص در تکنولوزی نانو ساختمان در خواست کار در کانادا رو داشتم ایا امکان مهاجرت به کانادا رو دارم؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام. در صورت تمایل به مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت به کانادا، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر پناهعلی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 138 مشاهده پرسش
  من سی سال پیمانکار ساختمان فعالیت میکردم متولد 1350 ویزای کار دائم می خام لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   سلام. ویزای کار به صورت موقت صادر می شود و نه دائم!

   در حال حاضر امکان اخذ ویزای کار کشور ژاپن به علت شیوع کرونا امکان پذیر نیست ولی اگر تمایل دارید تا شرایط شما را برای کشور کانادا بررسی کنیم، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

   توجه داشته باشید مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  سلام همسر من (خانم) از دانشگاهی در کانادا پذیرش گرفته است و من (آقا) قبلا پرونده سرمایه گذاری استانی داشتم که هنوز در جریان است و به نتیجه نرسیده است لطفا راهنمایی فرمایید برای همسرم به چه صورت برای ویزا اقدام کنیم و برای من (آقا) و پسرمان چطور که موفق شویم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   سلام. همسر شما برای ویزای تحصیلی و استادی پرمیت کانادا اقدام کرده و شما و فرزندتان می توانید ویزای همراه دریافت کنید. شما اجازه کار به مدت 40 ساعت در هفته را دارید و فرزند شما اگر زیر 18 سال باشند، می توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.

   اما نکته ای که مطرح است و باید به آن توجه کنید این است که شما یک پرونده کارآفرینی استانی دارید و هدف از باز گشایی این پرونده و کارآفرینی در کانادا، گرفتن ویزا و سپس اقامت کاناداست. ولی در پروسه گرفتن ویزای تحصیلی، شما باید به افسر پرونده اثبات کنید که بعد از اتمام تحصیل به کشور خود باز می گردید که این دو با هم تناقض دارند. البته کاملا به شرایط پرونده کارآفرینی استانی شما نیز مرتبط است. بنابراین، حتما با وکیل خود مشورت کنید زیرا ایشان جزئیات بیشتری از پرونده کارآفرینی استانی شما را می داند.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر