مهاجرت به ژاپن – ویزای کار ژاپن

ژاپن در سال ۲۰۲۰ به علت مشکل کمبود نیروی کار و پیری جمعیت برنامه های جدیدی برای مهاجرت به ژاپن طراحی کرده است. در این برنامه جدید متقضایان می توانند با کسب ویزای کاری ژاپن بدون نیاز به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کنند. در ادامه شرایط و مزایای مهاجرت به ژاپن را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

دفتر وکالت اَپلو با همکاری نزدیک با شرکتهای بزرگ و معتبر ژاپنی و یا بین المللی می تواند برای متقاضیان با تجربه  در این رشته ها، حتی بدون داشتن هرگونه مدرک زبان خارجی، پیشنهاد شغل واقعی و ویزای کار بلند مدت این کشور را برای آنها دریافت کرده و شرایط زندگی و کار با درآمدهای بالا در این کشور فوق العاده را برایشان فراهم آورد.

ژاپن را بهتر بشناسیم

کشور ژاپن، کشوری زیبا و آمیخته ای از بزرگداشت سنت های قدیمی و جلوه های فوق پیشرفته عصر جدید است. ژاپن دومین کشور صنعتی جهان و سومین کشور از نظر اقتصادی در جهان است.

مهاجرت به ژاپن - ویزای کار ژاپن

مساحت این کشور ۳۷۷.۹۷۲ کیلومتر مربع است که برابر با یک بیستم آمریکا و یک نهم هندوستان است. این کشور دارای جزایری است که از بخش شمال تا جنوب کشیده شده اند و همین موضوع سبب شده است تا آب و هوای مختلفی در این کشور دیده شود.

نام کشور: ژاپن (Japan)پایتخت: توکیو
نوع حکومت و ساختار سیاسی: مشروطه سلطنتی/ قانون اساسیزبان رسمی: ژاپنی
زبان های رایج: ژاپنی و به ندرت انگلیسیجمعیت: بیش از ۱۲۶ میلیون
واحد پول: ین ژاپن (Japanese yen با علامت اختصاری JPY و نماد (¥))منطقه زمانی: (GMT+9 . UTC+9 (JST
پیش شماره تلفن: ۰۰۸۱دامنه اینترنتی: jp.
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: ۱۹۰ کشوررتبه تولید ناخالص: ۵.۰۷۱ تریلیارد دلار

پایتخت و شهرهای بزرگ ژاپن

 توکیو، پایتخت این کشور و از مدرن ترین و گرانترین پایتخت های جهان است. این شهر به طور کلی یکی از بزرگترین پایتخت های صنعتی دنیا بشمار می رود و در بخش شرقی ژاپن قرار دارد.

توکیو - مهاجرت به ژاپن

شهر هیروشیما نیز یکی از شهرهای بسیار مهم ژاپن است و نخستین شهری است که از سوی آمریکا به آن حمله اتمی شده است.

شهر اوساکا سومین شهر بزرگ ژاپن است و از نظر تاریخی، به آشپزخانه ملت شهرت دارد.

شهر ناگویا از دیگر شهرهای مهم ژاپن است. یکی از بزرگترین بندرگاه های ژاپن در دنیا و سومین ناحیه کلان شهری بزرگ ژاپن محسوب می شود.

شهرهای ناگاساکی، اوکایاما، نیاگاتا، نارا، فوکواکا و ساپورو، از دیگر شهرهای مهم ژاپن هستند که هر یک سهم بسزایی در بخش های اقتصادی، فرهنگی و تاریخی ژاپن دارند.

فرهنگ مردم ژاپن


احترام گذاشتن بخشی از فرهنگ ژاپن است. تعظیم کردن و نحوه خطاب کردن دیگران به طور کلی در این کشور بسیار مهم است، بطوریکه آموزش های لازم در زمینه احترام گذاشتن در این کشور دیده می شود.
 

این کشور از نظر نظم در دنیا رتبه اول را دارد و هر نوع قانون شکنی در ژاپن بسیار جدی دنبال خواهد شد.

قدیمی ترین فرد در خانواده های ژاپنی بسیار مورد احترام قرار می گیرند. در این کشور امید به زندگی بالاست و متوسط عمر مردان، ۸۱ سال و زنان، ۸۷ سال است.

مهاجرت به ژاپن - فرهنگ غنی ژاپنی

 زندگی در ژاپن

زیرساخت های اقتصادی و تکنولوژی کشور ژاپن سبب شده است که در لیست برترین کشورهای توسعه یافته در دنیا قرار داشته باشد.

 اشتغال در این کشور ۶۰ درصد است که رقم قابل توجهی است.

همچنین این کشور، یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیایی در حوزه تحصیلات دانشگاهی است. امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ژاپن در تمام رشته های علوم پایه، رشته های فنی و مهندسی و همچنین پزشکی و رشته های وابسته، وجود دارد.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ژاپن

کشور ژاپن در سال ۲۰۱۰ توانست سومین قدرت اقتصادی در دنیا، پس از آمریکا و چین، و رتبه دوم اقتصادی در کشورهای آسیایی را بدست آورد.

این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار محدود است به طوریکه اکثر بخش های آن کوهستانی و آتشفشانی است، اما کاری که دولت ژاپن در زمینه صنعت و فناوری های پیشرفته انجام داده است، سبب شده تا کشور ژاپن در لیست بهترین کشورهای صنعت و تکنولوژی در دنیا قرار بگیرد.

مهاجرت به ژاپن - اقتصاد قدرتمند ژاپن

یکی از بخش های اقتصادی بسیار مهم در کشور ژاپن صادرات است. همچنین این کشور در زمینه صنایع الکترونیک، صنایع شیمیایی، نساجی و صنایع غذایی نیز در مسیر پیشرفت قرار دارد.

ژاپن شرکت های بین المللی با نام های تجاری معتبر دارد. صندوق بین المللی پول در این کشور رشد خوبی داشته است که نشان دهنده هم ردیف بودن آن با کشورهای غربی است.

موقعیت اقتصادی ژاپن در بازار های جهانی

رتبه کشور ژاپن در صنعت، در دنیا، بسیار مشهور است. این کشور توانسته است که از بهترین نیروهای متخصص در زمینه کاری استفاده نماید.

در این کشور، برنامه نویسان و متخصصان در حوزه کامپیوتر و IT، به ساخت برنامه های کاربردی و قدرتمند در زمینه های مختلف روی آورده اند و سبب شده اند تا کشور ژاپن از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی قرار بگیرد.

جمعیت ایرانی در ژاپن

بررسی ها نشان می دهد که فعالیت های گسترده در کشور ژاپن دسته بندی های مشخصی را فراهم می سازد که ایرانیان نیز به آن ورود داشته اند. رشد ایرانیان در کشور ژاپن در سال های اخیر، بیش از ۴ درصد گزارش شده است و این موضوع نشان می دهد که ذهن های بزرگ و فعال در کشور ژاپن بسیار مورد احترام و سرمایه گذاری هستند.

 این کشور در جذب افراد نخبه و حرفه ای، از هیچ امکاناتی دریغ نمی کند.

اکنون بیش از ۴۰۰۰ ایرانی در ژاپن زندگی می کنند . عموم آنها ویزای کار ژاپن دارند. در برنامه جدید مهاجرتی این کشور، اخذ اقامت دائم ژاپن تسهیل گشته است.

ویزای کاری بلند مدت (HSFP)

دولت ژاپن برای توسعه و پیشرفت کشور خود، اقدام به صدور ویزاهای کاری بلند مدت می کند. هدف از این برنامه، استخدام نیروی های کاری متخصص و ماهر با هدف رشد و ارتقاء نظام اقتصادی این کشور است.

این ویزای ویژه، با مزایای بیشتر از ویزای کار استاندارد، برای افراد با مهارت های پیشرفته و تخصصی صادر می گردد. ولی همچنان یکی از انواع ویزای کار ژاپن است و امکان درخواست این ویزا بدون پیشنهاد کار و یا پیشنهاد شغلی از سوی شرکت های معتبر ژاپنی، امکان پذیر نیست.

مهاجرت به ژاپن ویزای کار ژاپن

اگر متقاضیان بتوانند براساس جدول امتیاز، که توسط اداره مهاجرت ژاپن اعلام شده است، امتیاز ۷۰ یا بیشتر را کسب کنند، می توانند برای اخذ این ویزای ویژه اقدام کنند. امتیاز مورد نظر با توجه به سن، سوابق تحصیلی و سوابق شغلی فرد متقاضی، محاسبه می شود.

مزایای ویزای کار ژاپن

 • ویزای کاری به مدت ۵ سال (قابل تمدید)
 • همکاری فرد متقاضی با شرکت های بزرگ داخلی و بین المللی
 • عدم نیاز به هرگونه مدرک زبان خارجی
 • درآمد ماهیانه بین حداقل ۲ تا ۵ هزار دلار
 • امکان اخذ ویزای اقامت دائم
 • امکان همراهی خانواده فرد متقاضی
 • اجازه کار همسر فرد متقاضی (تحت شرایط خاص)
 • مدارس رایگان برای فرزندان

با توجه به نیاز روزافزون این کشور به افراد متخصص نیروی ماهر، کارفرمایان ژاپنی تمایل دارند تا قراردادهای کاری طولانی مدت با افراد متقاضی داشته باشند. از این رو ویزاهای کار صادر شده قابل تمدید خواهد بود.

در حال حاضر کشور ژاپن با هدف جذب نیروی متخصص و افراد ماهر در زمینه علوم کامپیوتر،  نرم افزار، برنامه نویسان و مهندسان IT ، بدون نیاز به هرگونه مدرک زبان خارجی اقدام به صدور ویزای HSFP می کند.

ویزای کار ژاپن - مشاغل حوزه IT در ژاپن

خدمات اپلو برای مهاجرت کاری به ژاپن

با توجه به پیشرفت کشور ژاپن در زمینه صنعت و تکنولوژی، این کشور تمایل بیشتری به جذب نیروی کاری، به خصوص در رشته های حوزه علوم کامپیوتر مانند برنامه نویسان، مهندسان IT و متخصصان نرم افزار نشان داده است.

 دفتر وکالت اپلو با داشتن متخصصین مجرب در زمینه اخذ پیشنهاد شغلی و ویزا کار کشور ژاپن، این امکان را برای متقاضیان کار( در حوزه علوم کامپیوتر و IT) در ژاپن فراهم می کند تا همراه با اخذ یک پیشنهاد شغلی واقعی، معتبر و طولانی مدت از کارفرمایان ژاپنی و شرکت های معتبر این کشور و همچنین دریافت ویزا کار بلند مدت برای ایشان، شرایط مهاجرت آنها را به کشور ژاپن فراهم نمایند.

مشاوره رایگان وکیل مهاجرت به ژاپن

دکتر مرجان گلستان وکیل مهاجرت به کانادا

 

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ش.ق چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  سلام
  یک خانواده سه نفره هستیم و اهل تسنن، قصد مهاجرت به کانادا داریم و میخواهیم پناهنده شویم و اقامت کانادا را بگیریم. آیا شرایط پناهندگی را داریم یا نه؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 1 سال پیش)

   سلام. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد. برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت به کانادا از طریق سایر روش های مهاجرتی، فرم ارزیابی مهاجرت را از طریق وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • تصویر کاربر توفیق دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  باسلام
  آیا ویزای کارژاپن فقط بر شغل های دانشگاهی است
  آیا باویزای کوتاه مدت ژاپنی مانند ویزای توریستی می توان یک شغل آزاد درآنجا انتخاب نمود
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. در حال حاضر و به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان اخذ ویزا برای کشور ژاپن وجود ندارد.

 • تصویر کاربر حبیبه دوشنبه ۴ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  سلام قصد مهاجرت دارم و راهنمایی لازم دارم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۴ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. لطفا فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا بعد از بررسی شرایط شما، با شما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  میخواستم برای کار و زندگی برم نیاز به کمک‌شما دارم ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. ابتدا باید شرایط شما بصورت دقیق بررسی شود. برای دریافت مشاوره رایگان، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • تصویر کاربر نازنین دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام میخوام بدونم که برای ویزای کاری ژاپن واجد شرایط هستم یا خیر. ممنون میشم تماس یگیرید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. متاسفانه به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا، در حال حاضر امکان دریافت ویزای کار کشور ژاپن وجود ندارد.

 • تصویر کاربر صالح دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  سلام می توان به ژاپن ویزای کاری کرد کارشناسی معدن دارم ومدرک فن حرفه برق ساختمان
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. در حال حاضر و بعلت شیوع ویروس کرونا، ویزای کار ژاپن به حالت تعلیق است.

 • تصویر کاربر Hadi شنبه ۶ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 152 مشاهده پرسش
  سلام.
  من قصد دارم از طریق ویزای تحصیلی به کانادا برم، تقریبا همه کارهای لازم رو انجام دادم از ترجمه مدارک تحصیلی و مدارک شخصی گرفته تا نمره زبانم ولی آزمون زبانم تافل بوده با نمره 72 خودم هم خیلی تلاش کردم برای پذیرش گرفتن و واقعا دیگه خسته شدم. آیا امکان داره بتونم پذیرش بگیرم یا نه باید آیلتس بدم و کارای دیگه بکنم؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۶ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. می توانید فرم ارزیابی مهاجرت  را در وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

 • تصویر کاربر مریم شنبه ۶ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 126 مشاهده پرسش
  دختر 8 ساله دارم و می خواهم از طریق ثبت نام در مدرسه ، ویزا بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۶ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. می توانید برای دریافت مشاوره رایگان، فرم ارزیابی مهاجرت را از داخل وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم و راهنمایی های لازم در این زمینه را دریافت کنید.

 • تصویر کاربر ایمان شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  مشاوره برای مهاجرت
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید. بعد از بررسی شرایط شما، با شما تماس می گیریم.

    

    

    

 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام . بنده متخصص در سیستمهای برق و تلفن هستم اما مدرک بالا ندارم . فعلا دیپلم و دارم ادامه میدم که 2 ترم دیگه کاردانی میگیرم .. ایا در کانادا میشه کار مرتبط پیدا کرد که مشکلی برام با خانواده پیش نیاد
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. برای اخذ ویزای کار کشور کانادا حتما باید مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل 5.5 داشته باشید. برای مشخص شدن اینکه آیا می توان برای شما جاب آفر گرفت یا خیر، نیاز به اطلاعات بیشتری از شما و شرایط شما داریم. در صورت تمایل به مشاوره رایگان، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا بعد از بررسی شرایط شما با شما تماس بگیریم.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر