ویزای توریستی

توریست به شهروند خارجی می گویند که به منظور گردشگری قصد اقامت موقت در کشور کانادا دارد.

 کسی که به دلایلی از جمله دیدار اقوام و یا شرکت در کنگره علمی و یا مراسمی تمایل به سفر به کشور کانادا را دارد نیز اقدام به اخذ همین نوع ویزا خواهد نمود. به این نوع ویزا، ویزیتوری و یا ویزا دیدار نیز گفته میشود. 

هر توریستی (به استثنای کشورهای معاف از ویزا)ملزم است قبل از رسیدن به مرز یا فرودگاه کانادا اقدام به تهیه ویزا کرده و آن را در دست داشته باشد.

برای درخواست ویزای توریستیکانادا ابتدا باید درخواستی همراه با مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا به بخش ویزا سفارت کانادا داده شود.

پس از ثبت درخواست، نامه ای از سفارت ارسال میشود که در آن به متقاضی فرصت یکماهه اعطا می گردد تا جهت انگشت نگاری اقدام نماید.

 انگشت نگاری یا به عبارت دیگر بایومتریک،از مراحل ابتدایی ویزای کانادا است که هر متقاضی باید شخصاً با حضور در یکی از دفاتر مربوطه در یکی از کشورهای همسایه نسبت به انجام آن اقدام کند.

 پس از بررسی مدارک و موافقت بخش ویزا با صدور ویزا از متقاضی خواسته میشود تا پاسپورت خود را برای اخذ ویزا ارسال نماید.

با صدور ویزا متقاضی میتواند در مدت اعتبار ویزا به دفعات به این کشور سفر نماید. به عبارت دیگر زمان اعتبار ویزای توریستی برای ایرانیان ۵ سال یا تاریخ انقضای گذرنامه است. (هر تاریخی که زودتر برسد) 

این ویزا در حال حاضر به صورت چند بار ورود و یامولتیپل صادر میشود. به این معنا که فرد دارای ویزا میتواند در مدت اعتبار ویزا هر چند بار که بخواهد به کشور کانادا سفر کند؛ منتها در هر بار مراجعه نهایتاً تا شش ماه میتواند در این کشور اقامت داشته باشد. 

جهت اقدام برای بازدید از کانادا شما بایستی:

١. گذرنامه یا مدرک سفر معتبری داشته باشد.
٢. از نظر پزشکی مقبول باشید.
٣. بتوانید مأمور مهاجرت را راضی کنید که شما روابط مالی و اجتماعی کافی در کشور خودتان را دارید. برای نمونه شغل، مسکن، دارایی یا خانواده که برگشتن شما به کشورتان را تضمین کند.
۴. به مأمور مهاجرت این اطمینام را بدهید که با تمام شدن اعتبار ویزایتان، سریعاً کانادا را ترک خواهید کرد. 
مسافرتهای قبلی متقاضی به کشورهایی که به راحتی ویزا صادر نمی کنند، دلیل خوبی برای اثبات این مطلب است که فرد قصد اقامت دائمی در کشور کانادا را نداشته و با اتمام مدت ویزا به کشور خود باز خواهد گشت. 
۵. توانایی مالی برای اقامت در کانادا را دارید.حساب سپرده بانکی داشته باشیدکه ثابت کند شما به بودجه کافی دسترسی دارید.
۶. داشتن یک دعوتنامه از سمت کسی که در کانادا زندگی می کند، نکته مثبتی است.
٧.  در صورتیکه به عنوان یک گردشکر به کانادا می روید، بهتر است گردشگر بودنتان را با مسافرتهای متعددی که در گذشته داشته اید اثبات نمایید. با این حال این گونه مسافرتها دلیل قطعی برای صدور و یا عدم صدور ویزا نمی باشد.

مطالبی که در رابطه با ویزای توریستی باید بدانید

انواع ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا یک پروسه چالش برانگیز و طولانی است و برای آن باید تحقیق کرده و مکاتبات و مدارک مختلفی را آماده و…

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا