پیشنهاد کاری کانادا چیست؟

داشتن پیشنهاد کاری کانادا می تواند در بسیاری از برنامه های مهاجرتی شما را پیشتاز کند و مستقیما به اقامت دائم کانادا ختم شود. در این مقاله نحوه پیدا کردن پیشنهاد کاری کانادا یی و بهترین سازمان های کاریابی کانادا را معرفی می کنیم.

نحوه اخذ پیشنهاد کار از کانادا

قبل از اینکه قرار باشد مجوز موقت کار کانادا صادر شود، جذب کننده نیروی کانادایی باید برای انجام ارزیابی مربوط به بازار کار و تاثیرات شغل مورد تقاضا بر روی آن (LMIA) که توسط سازمان اشتغال و رشد اجتماعی کانادا (ESDC) انجام می‌شود، اقدام کند.

اگر پاسخ این ارزیابی مثبت باشد، بدین معنا است که با اختصاص این شغل به یک فرد خارجی، موقعیت شغلی هیچ شهروند و مقیم دائم کانادا به خطر نمی‌افتد.

در برخی شرایط خاص و استثنایی ممکن است مجوز اشتغال موقت در کانادا، بدون نیاز به انجام ارزیابی تاثیرات بازار کار توسط سازمان مهاجرت کانادا صادر شود.

برخی از این شرایط عبارتند از:

در صورت وجود قرارداد و توافقات بین المللی نظیر قرارداد تجارت رایگان آمریکای  شمالی (NAFTA).
 

چرا کانادا به اتباع کشور های دیگر پیشنهاد کاری می دهد؟

با توجه به تاثیرات بسیار مثبت اقتصادی، اجتماعی و یا فرهنگی که ممکن است با تخصیص شغل به فرد خارجی برای کشور کانادا و شهروندان آن بوجود آید.
  • در قراردادهای دو طرفه ای که کانادا و همچنین استان ها و محدوده های آن ممکن است با سایر کشور ها برقرار کرده باشند که از جمله آنها می‌توان به برنامه های تبادل جوانان محصل یا معلمان اشاره کرد.
  • اقداماتی که دانشجویان بین المللی که در کانادا در حال تحصیل هستند که بتوانند نیازهای آکادمیک خود را تامین نمایند.
  • شرایطی که به همسران افراد دارای مجوز کار و برخی مجوز های تحصیلی امکان کار کردن در کانادا را بدهند؛
  • زمانی که طبیعت آن شغل خیرخواهانه یا مذهبی باشد.
  • در شرایطی که برخی افراد در کانادا به دلایلی به جز موارد بالا نظیر پناهندگان، نیاز به شغل برای پشتیبانی مالی از خود داشته باشند.

پس از اینکه مجوز LMIA مبنی بر عدم تاثیر منفی تخصیص شغل مورد نظر بر بازار کار شهروندان این کشور اعطا شد، کارفرمای کانادایی میتواند یک پیشنهاد شغل موقت به فرد خارجی بدهد.

این سازمان یا شخص باید یک کپی از فرم ارزیابی مثبت LMIA را به همراه مشخصات شغل مربوطه و پیشنهاد شغلی خود به فرد خارجی ارائه نماید.

پس از این مرحله است که متقاضی کار خارجی می تواندجهت کسب مجوز موقت کار اقدام کند.

شرایط کار در کانادا برای ایرانیان

بدین منظور باید حتما در مورد مهارت های جست و جوی کار، نحوه به دست آوردن موقعیت شغلی، استاندارد های محیط کار و فرهنگ محیط کار کانادا اطلاعات کافی کسب کنید.
برای کار کردن در کشور کانادا باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) در اختیار داشته باشید. شما باید بلافاصله پس از رسیدن به کانادا ، درخواست شماره SIN را ثبت کنید.

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

منابع زیادی در دسترس شما هستند که به کمک آن ها می توان جست و جوی کار در کانادا را پیگیری کرد. از جمله این منابع می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

مراجعه به سازمان های مهاجرتی

سازمان های مهاجرتی خاصی که خدمات زیر را ارائه می کنند:
• کارگاه های نوشتن رزومه کاری
• جلسات آموزشی جست و جوی کار
• سایر سرویس های مربوط به پیدا کردن شغل در کانادا

چک کردن job bank

Job Bank که اطلاعات شغلی و کاری در مورد کشور کانادا را به شکل رایگان ارائه می کند. به عنوان مثال:

  •  شغل ها
  • پرداختی ها
  • وظایف اصلی
  • جدیدترین تغییرات شغلی
  • نیازمندی های آموزشی

Service Canada

Service Canada نیز دارای اطلاعات ضروری و مهمی در مورد جست و جو و تقاضا دادن برای شغل در کشور کانادا است.

نکاتی در رابطه با اشتغال در کانادا

١. برای اهداف مهاجرتی کانادا، کلمه کار یا اشتغال به معنای فعالیتی است که در ازای آن پاداش و مزد دریافت می‌شود و یا فعالیتی که مستقیماً با فعالیت شهروندان کانادایی و یا مقیمان دائم این کشور در بازار کار رقابت می‌کند.
٢. مسئولان بخش مهاجرت در کانادا مجوز موقت کار را صرفاً برای تعداد محدودی از فعالیت های شغلی صادر می‌کنند.
٣. دریافت پیشنهاد کاری از موسسه یا سازمانی در کانادا، معمولاً لازمه کسب مجوز موقت کار در این کشور است.
۴. در برخی شرایط خاص، بخش مهاجرت کشور کانادا مجوز موقت کار آزاد صادر می‌کند که منحصر به کارفرما (سازمان یا فرد) خاصی در کانادا نیست.
۵. مجوزهای شغلی کانادا معمولاً و ماهیتاً به صورت موقت صادر می‌شوند، با این حال امکان تقاضای تمدید مدت از داخل کشور کانادا وجود دارد.

در نظر داشته باشید که پیشنهاد کاری مناسب برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند برای مدت محدودی در این کشور مشغول به کار شوند.

آیا داشتن پیشنهاد کاری کانادا برای اقامت کافی است؟

جهت کار و زندگی در کشور کانادا به صورت دائم و مادام العمر، متقاضیان میباست به جای پیشنهاد کار، به دنبال پروسه مهاجرت به کشور کانادا باشند. با این حال گرفتن پیشنهاد کار می‌تواند یک قدم اولیه جهت طی کردن مراحل کسب اقامت دائم کانادا باشد.

این امکان وجود دارد که یک فرد در زمانی که در کانادا مشغول به کار است، صلاحیت وی جهت مهاجرت کامل به این کشور تثبیت شود. پیشنهاد شغلی به شما کمک به سزایی می نماید تا برای اخذ اقامت دائم کانادا، به خصوص از طریق نیروی متخصص فدرال، واجد صلاحیت گردید.

نکات طلایی کاریابی در کانادا

تعدادی نکته مهم و پیشنهاد جهت پیدا کردن هرچه آسانتر شغل در کانادا

رزومه یا همان CV

رزومه ای که بدون دقت و با کیفیت پایین نوشته شده باشد مانع بزرگی در پیدا کردن شغلی مناسب برای شما است.
رزومه شما اولین چیزی است که مورد توجه استخدام کنندگان قرار می گیرد بنابراین حتما قدم اولیه را محکم بردارید.

 در انتخاب شغل وسواس به خرج دهید

ارسال پیام برای تبلیغات شغلی در روزنامه و اینترنت کمترین میزان بازدهی در پیدا کردن شغل را دارد و این موضوع برای حوزه های مختلف شغلی صدق می کند.
رزومه مشابه از خود را برای ۳۰ شرکت مختلف ارسال نکنید. چرا که مدیران شرکت های مختلف با هم در ارتباط هستند. این یک اشتباه رایج است که مردم مرتکب می شوند.

مشتاق و پر انرژی باشید

همیشه با شرکت مورد نظر در تماس باشید و یک هفته پس از ارسال رزومه خود، وضعیت رسیدگی به آن را پیگیری نمایید. بدین ترتیب نشان می دهید فردی علاقه مند و پر انرژی هستید.
ایمیل های تشکر پس از مصاحبه های شغلی می تواند شما را از دیگر متقاضیان متمایز نشان دهد.
نکته: امروزه متن های دست نوشته کمتر دیده می شوند؛ از آن ها استفاده کنید تا خود را متمایز جلوه دهید.

 چندین تاییدیه قوی به دست آورید

در صورت داشتن معرف های خوب و قوی می توان راحتتر شغل پیدا کرد. سعی کنید ابتدا از محل زندگی اولیه خود و سپس مراجعه دیگر نامه معرفی تهیه کنید.

شبکه اجتماعی LinkedIn

از شبکه اجتماعی LinkedIn استفاده کنید؛ این یک ابزار اجتماعی رو به رشد است که می توان در آن رزومه آنلاین خود را طراحی کرد و در شبکه ای عظیم از استخدام کنندگان قرار گرفت.

شبکه کاری در کانادا

 شبکه و آشنایان

فراموش نکنید که حدود ۵۰ درصد موقعیت های شغلی اصلا تبلیغ نمی شوند بلکه تنها با حرف زدن و در داخل شبکه های کوچک آشنایان و همکاران در دسترس هستند.

 از کمک دیگران استقبال کنید

هیچ وقت پیشنهاد کسی برای کمک به خود را رد نکنید. به فردی که می خواهد به شما کمک کند پیامی ارسال کنید و حتما از وی تشکر نمایید.

اعتبار نامه بگیرید

ممکن است حوزه شغلی شما به نحوی باشد که نیاز پیدا کنید رزومه و صلاحیت هایی که دارید را در کانادا ثبت و برای آن ها اعتبار بگیرید. شغل هایی همچون فیزیوتراپ، تدریس، پرستاری و کار های اجتماعی از جمله مواردی هستند که به این مورد نیاز دارند. این پروسه می تواند تا شش ماه به طول بیانجامد بنابراین هرچه زودتر برای آینده برنامه ریزی کنید.

خدمات اپلو برای جاب آفر کانادا

دفتر وکالت اپلو در راستای کمک و تسریع در موفقیت پرونده های مهاجرت کاری به کانادا، برای علاقه مندان جاب آفر واقعی کانادا ارائه می دهد. ما با ارائه پیشنهاد کاری کانادا می توانیم به شما در گرفتن امتیاز بیشتر در سیستم اکسپرس انتری یا در برنامه های استانی کمک کنیم.

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا