حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ چقدر است؟

در رابطه با امتیاز بندی مهاجرت به کانادا باید گفت که در سیستم جامع امتیاز دهی کانادا (CRS) شش فاکتور مهم وجود دارند که می توانند در نمره متقاضیان برای دریافت انواع ویزای کانادا تاثیرگذار باشند.

حداقل نمره ۶۷ یا بیشتر برای تایید صلاحیت جهت مهاجرت به کانادا و ورود شما به لیست اسامی اکسپرس انتری Express Entry Pool مورد نیاز است.

امتیاز بندی اکسپرس اینتری ۲۰۲۱

در قوانین مهاجرت به کانادا در صورتی که فردی نتواند در این سیستم جامع امتیاز بندی، حداقل نمره را کسب کند، بهتر است زمانی را برای به دست آوردن صلاحیت های مذکور و بهبود رزومه تخصیص دهد و سپس دوباره اقدام نماید. و اما این شش فاکتور نمره دهی برای تایید صلاحیت مهاجرت به کانادا عبارتند از:

 • مهارت های زبان انگلیسی و/یا فرانسوی
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • سن
 • شغل هماهنگ شده و مشخص در کانادا
 • انطباق پذیری

حداقل امتیاز مهاجرت به کانادا ۲۰۲۱

توجه کنید در هر دوره حداقل امتیاز آن قسمت درج شده است در صورتی که شما در  تمامی مهارت های حداقل امتیاز را کسب کنید می توانید امتیاز مهاجرت به کانادا را دریافت کنید.

نحوه امتیازبندی زبان خارجی در کانادا

توانایی ارتباط برقرار کردن و کار در یک یا هر دو زبان رسمی کشور کانادا یک فاکتور بسیار مهم در امتیاز دهی CRS به شمار می رود. دانستن زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هر دو به شما کمک می کند تا در بازار کار کانادا موفق و فعال باشید.

شما می توانید برای مهارت های زبانی خود در انگلیسی و فرانسوی تا ۲۸ نمره کسب کنید. امتیازات مربوطه بسته به توانایی و سطح مهارت شما در چهار بخش شنیداری (Listening)، صحبت کردن (Speaking)، خواندن (Reading) و نوشتار (Writing) داده خواهند شد.

چگونه می توانیم تسلط زبان خارجی خود را برای سیستم امتیازبندی اثبات کنیم؟

برای اثبات تسلط زبانی خود در انگلیسی و فرانسوی باید یک آزمون بین المللی زبان را از مراکز مورد تایید سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا کسب کنید. در صورتی که همراه با مدارک خود نتایج مربوط به آزمون زبان انگلیسی و یا فرانسوی را برای مسئولین این سازمان ارسال نکنید، دعوت نامه شما برای اپلای ارسال نخواهد شد. نتایج شما در آزمون بین المللی زبان باید نشان دهند که به سطح و درجه مورد نیاز رسیده اید.

اگر می خواهید امتیازات مربوط به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی را به دست آورید باید نتایج آزمون زبان خود برای هر دو را که از یکی از مراکز مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا گرفته اید به صورت همزمان ارسال کنید. وقتی که در آزمون شرکت کنید و نتایج برایتان مشخص شوند، می توانید به سادگی امتیازی که از بخش مهارت های زبانی به دست می آورید را محاسبه نمایید.

آیا با نحوه امتیاز بندی سرمایه گذاری استانی کانادا آشنا هستید؟ امتیازبندی هر یک از استان های کانادا متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

ویزای موقت کار کانادا

نحوه محاسبه امتیاز زبان خارجی کانادا سطح ۱ و ۲ در سال ۲۰۲۱

در ادامه نحوه محاسبه نمره متقاضیان در بخش مهارت های زبانی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا را آورده ایم:

شما باید حداقل در سطح CLB 7 که مورد تایید زبان رسمی کانادا است (در فرانسوی NCLC) باشید. نتایج تست شما در زمان تقاضا و پر کردن پروفایل اکسپرس اینتری  و زمانی که برای اقامت دائم فرم پر می کنید اید حقیقی ومعتبر  باشد (کمتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد) .

زبان خارجی سطح ۱صحبت کردنمهارت شنیداریمهارت خواندنمهارت نوشتار
سی ال بی ۹ یا بالاتر۶۶۶۶
سی ال بی ۸۵۵۵۵
سی ال بی ۷۴۴۴۴
پایین تر از سی ال بی ۷عدم امکان تقاضاعدم امکان تقاضاعدم امکان تقاضاعدم امکان تقاضا

برای گرفتن امتیاز در زبان رسمی سطح دوم باید به حداقل CLB سطح ۵ در هر چهار مهارت ریدینگ، اسپیکینگ، لیسنینگ و رایتینگ برسید.

نکته: شما تنها زمانی برای زبان رسمی دوم خود امتیاز کسب می کنید که در هر چهار مهارت آن به حداقل نمره CLB سطح ۵ رسیده باشید.

زبان خارجی سطح ۲امتیازات
سی ال بی حداقل ۵ در هر چهار مهارت۴
سی ال بی ۴ یا کمتر در هر یک از چهار مهارت۰

محاسبه امتیازبندی تحصیلات در کانادا

برای میزان تحصیلات خود نیز می توانید در حین تقاضا برای مهاجرت به کانادا امتیازاتی را دریافت کنید. برای گرفتن امتیاز تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کانادا تنها کاری که باید بکنید این است که:

 • اثبات کنید که یک دیپلم کانادایی یا مدرک را به دست آورده اید
 • از یک مرکز مورد تایید سازمان اقامت و مهاجرت کانادا (CIC) بخواهید تا تحصیلات شما در خارج از کانادا را ارزیابی کرده و میزان اعتبار و برابری آن با مدارک و تحصیلات کشور کانادا را مشخص کند.

شما باید گواهی نامه کانادایی و یا گواهی نامه مدرک تحصیلی خارجی خود را که توسط موسسات معتبر ارزیابی شده است در حین تقاضا برای مهاجرت اعلام کنید. بسیاری از افراد سوال می کنند که امتیاز لیسانس برای کانادا چقدر است؟ در پاسخ به این عزیزان جدول زیر را آماده کرده ایم.

جدول امتیاز بندی تحصیلات در سیستم جامع امتیاز کانادا

سطح تحصیلاتمتقاضی متاهلمتقاضی مجرد
متقاضیهمسر
کمتر از دیپلم۰۰۰
دیپلم دبیرستان۲۸۲۳۰
دوره یکساله پس از دیپلم۸۴۶۹۰
دوره دو ساله پس از دیپلم۹۱۷۹۸
دوره سه ساله پس از دیپلم۱۱۲۸۱۲۰
دو مدرک تحصیلی  پس از دیپلم که حداقل یکی از آنها پس از اتمام دوره سه ساله باشد۱۱۹۹۱۲۸
فوق لیسانس۱۲۶۱۰۱۳۶
دکترا۱۴۰۱۰۱۵۰

امتیازبندی تجربه شغلی در کانادا

 در روش مهاجرت به کانادا از طریق کار شما می توانید به تعداد سال هایی که در یک شغل تمام وقتی درآمدزا فعال بودید امتیازاتی کسب کنید ( حداقل ۳۰ ساعت در هر هفته و یا یک میزان مشابه برای شغلی پاره وقت). برای دریافت ویزای کار کانادا این امتیازات بسیار موثرند.

طبقه بندی حرفه ای ملی یا همان NOC یک سیستم خاص است که شغل های مختلف را در اقتصاد کانادا طبقه بندی و متمایز می سازد. این سیستم وظایف، مهارت ها، استعداد ها و نیازمندی های شغلی را برای شغل های مختلف تشریح می کند. سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا از ویرایش سال ۲۰۱۱ سیستم NOC استفاده می کند تا فرم های تقاضای کارکنان حرفه ای را ارزیابی و مشخص کند.

امتیازاتی که برای سابقه شغلی به متقاضیان داده می شود عبارتند از موارد زیر:

تجربهامتیازات
۱ سال۹
۲ الی ۳ سال۱۱
۴ الی ۵ سال۱۳
۶ سال یا بیشتر۱۵

 

سیستم امتیازبندی سن و سال

در سیستم جامع امتیاز بندی کانادا، در زمینه سن و سال نیز می توانید بر اساس سنی که در زمان تقاضا برای مهاجرت و کار دارید امتیازی به دست آورید. این امتیاز زمانی داده می شود که اداره مرکزی مربوطه فرم تقاضای شما را دریافت کند:

سنامتیازات
زیر ۱۸ سال۰
۱۸ الی ۳۵۱۲
۳۶۱۱
۳۷۱۰
۳۸۹
۳۹۸
۴۰۷
۴۱۶
۴۲۵
۴۳۴
۴۴۳
۴۵۲
۴۶۱
۴۷ یا بیشتر۰

ویزای توریستی کانادا تضمینی

امتیاز بندی پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا۲۰۲۱

در صورت داشتن درخواست شغلی تمام وقت و دائمی از یک شرکت یا کار آفرین کانادایی نیز می توانید امتیاز CRS خود را افزایش دهید. این شغل باید قبل از زمان تقاضای شما برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص به عنوان یک فرد متخصص فدرال به شما به صورت رسمی پیشنهاد شده باشد.

یک پیشنهاد شغلی معتبر باید:

تمام وقت باشد، دائم باشد و شغلی فصلی نباشد. همچنین باید این شغل در لیست مشاغل مهارتی نوع ۰ یا همان Skill Type 0 یا Skill Level A و یا Skill Level ‌ در طبقه بندی حرفه ای ملی NOC باشد.

امتیازات این بخش بر اساس موارد زیر به متقاضیان اعطا می شوند:

اگروامتیاز
در حال حاضر با یک مجوز کار موقت در کانادا مشغول به کار هستید:

مجوز کاری شما هم در زمان تقاضا و هم در زمانی که ویزای کار کانادا تحویل گشته و معتبر باشد و یا اجازه این را دارید که در کانادا بدون مجوز کار مشغول باشید (در زمانی که ویزا شما تحویل داده می شود)

و

سازمان CIC مجوز کار شما را بر اساس تاثیر مثبت بر روی بازار کار کانادا تحویل داده باشد.

و

شما برای فردی کار می کنید که اسم وی بر روی مجوز کار شما درج شده است و به شما پیشنهاد کار دائم داده است بر اساس اینکه شما یک کارکن حرفه ای و متخصص هستید.

۱۰

در حال حاضر در کانادا شغلی دارید که از نیازمندی های LMIA معاف است (تحت یک توافق بین المللی نظیر توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی یا یک توافق فدرال استانی:

مجوز کاری شما هم در زمان تقاضا و هم در زمانی که ویزای کانادا صادر و تحویل می گردد معتبر باشد و یا اجازه این را دارید که در کانادا بدون مجوز کار مشغول باشید (در زمانی که ویزا شما تحویل داده می شود)

و

شما برای فردی کار می کنید که اسم وی بر روی مجوز کار شما درج شده است و به شما پیشنهاد کار دائم داده است بر اساس اینکه شما یک کارکن حرفه ای و متخصص هستید.

۱۰

در حال حاضر شما یک مجوز کاری کانادا ندارید یا برنامه دارید قبل از این که ویزای دائمی اقامت را بگیرید در کانادا مشغول به کار شوید

یا

در حال حاضر در کانادا مشغول به کار هستید و یک شرکت یا فرد دیگر به شما پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت داده است

یا

در حال حاضر در کانادا در شغلی مشغول هستید که از ارزیابی تاثیر بر بازار کار معاف است اما جزئی از یک قرارداد فدرال استانی یا بین المللی نیست.

شما برای فردی کار می کنید که اسم وی بر روی مجوز کار شما درج شده است و به شما پیشنهاد کار دائم داده است بر اساس اینکه شما یک کارکن حرفه ای و متخصص هستید

و

کسی که برای وی کار می کنید دارای برگه ارزیابی مثبت تاثیر بر روی بازار کار کانادا است از سازمان ESDC.

۱۰

آیا می دانید هزینه اخذ ویزای کانادا چقدر است؟ آیا با هزینه های اقامت همسر و بیومتریک کانادا آشنایی دارید؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

هزینه اخذ ویزای کانادا 

نکات مهم:

 • شما شخصاً نمی توانید درخواست ارزیابی تاثیر شغل مورد نظرتان بر روی بازار کار کانادا را به سازمان ESDC بدهید. کسی که قرار است به شما شغلی بدهد و برای وی کار کنید باید این کار را برایتان انجام دهد.
 • سازمان ESDC تنها پیشنهادات کاری دائمی را قبول می کند که در لیست Skill Type 0 یا Skill Level A یا Skill Level B در NOC قرار داشته باشند.
 •  مامور CIC باید متقاعد شود که شما توانایی انجام کاری که برای آن پیشنهاد شغل دریافت کرده اید را دارید. اگر این شغل خاص در کانادا تنظیم شده باشد، این مامور باید متقاعد شود که شما می توانید وقتی که به کانادا رفتید و مستقر شدید توانایی کسب گواهی نامه آن را داشته باشید.

امتیازبندی انطباق پذیری و سازگاری (ماکسیموم ۱۰ امتیاز)

در سیستم جامع امتیاز بندی کانادا، اگر همسر یا شریک حقوقی دارید که با شما به کانادا مهاجرت می کند، آن ها هم می توانند امتیازاتی برای انطباق پذیری و سازگاری خود به دست آورند. شما می توانید برای هر آیتم فقط یک بار امتیاز به دست آورید.

ماکسیموم تعداد امتیازاتی که می توانید در این بخش کسب کنید ۱۰ است. به جدول زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر نگاهی بیاندازید:

سازگاریامتیاز

همسر و یا شریک شما دارای سطح زبانی زیر باشد:

همسر شما یا شریک حقوقی شما دارای سطح زبانی انگلیسی یا فرانسوی حداقل سی ال بی ۴ یا بالاتر در هر چهار مهارت ریدینگ، اسپیکینگ، لیسنینگ و رایتینگ باشد.

برای گرفتن این امتیازات شما باید نتایج آزمون وی را که از یک سازمان معتبر و تایید شده برای کانادا صادر شده است در حین تقاضا گزارش کنید. در روز انجام اپلای نتایج نباید بیش از ۲ سال از تاریخ صدورشان گذشته باشد.

۵

سابقه تحصیلی قبلی شما در کانادا:

شما حداقل دو سال آکادمیک و دانشگاهی را در دانشگاه های کانادا گذرانده اید ( در یک برنامه که حداقل دو سال به طول انجامیده است ) در یک مدرسه دبیرستان یا دانشکده در کانادا.

تحصیل تمام وقت به معنای حداقل ۱۵ ساعت  کلاس در هر هفته، و شما باید در یک سطح مناسب آکادمیک در طی این زمان قرار داشته باشید که این موضوع توسط مدرسه یا کالج ثبت و ذخیره می شود.

۵

سابقه تحصیلی قبلی همسر یا شریک شما در کانادا:

همسر شما و یا شریک حقوقی که دارید حداقل دو سال آکادمیک و دانشگاهی را گذرانده باشد ( در یک برنامه که حداقل دو سال به طول انجامیده است ) در یک مدرسه دبیرستان یا دانشکده در کانادا

تحصیل تمام وقت به معنای حداقل ۱۵ ساعت  کلاس در هر هفته، و وی باید در یک سطح مناسب آکادمیک در طی این زمان قرار داشته باشد که این موضوع توسط مدرسه یا کالج ثبت و ذخیره شود.

۵

سابقه قبلی کاری شما در کانادا:

شما حداقل در گذشته یک سال در کانادا شغل تمام وقت داشته باشید.

در یک حوزه شغلی که در لیست های Skill type 0 یا Skill type A یا Skill Type ‌   در رتبه بندی ملی شغلی یا همان NOC قرار داشته باشد، همچنین به همراه یک مجوز کار معتبر و یا هنگامی که اجازه کار در کانادا را داشته اید.

۱۰

سابقه شغلی قبلی همسر یا شریک شما در کانادا:

همسر یا شریک حقوقی شما در گذشته حداقل یک سال در کانادا شغل تمام وقت داشته باشد.

در یک حوزه شغلی که در لیست های Skill type 0 یا Skill type A یا Skill Type ‌   در رتبه بندی ملی شغلی یا همان NOC قرار داشته باشد، همچنین به همراه یک مجوز کار معتبر و یا هنگامی که اجازه کار در کانادا را داشته است.

۵

پیشنهاد کار قبلی از شرکت یا فردی در کانادا:

شما از فاکتور پنجم امتیاز گیری برای مهاجرت امتیاز کسب کرده اید: پیشنهاد شغلی از کانادا

۵

بستگان در کشور کانادا:

شما و یا اگر همسر و یا شریک حقوقی شما بستگان یا

·         والدین

·         پدربزرگ یا مادربزرگ

·         کودک

·         نوه

·         فرزند والدین (برادر یا خواهر)

·         فرزند پدربزرگ یا مادربزرگ (عمه، عمو، خالی و دایی) یا

·         نوه یکی از والدین (برادرزاده و یا خواهرزاده) که:

·         در کانادا زندگی می کند

·         ۱۸ سال یا بیشتر دارد و

·         شهروند کانادا است یا اقامت دائم دارد

۵

اگر می خواهید بیشترین امتیاز را برای مهاجرت به کانادا دریافت کنید قبل از ارسال مدارک با بهترین وکیل مهاجرت به کانادا مشورت کنید تا بتوانید با افزایش امتیاز مهاجرت به کانادا به راحتی اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

شما می توانید برای مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا با دکتر مرجان آتشی گلستان فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را پر کنید.

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تهران

موسسه حقوقی اپلو

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۱۴ اسفند ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید واسه کار داخل کانادا اگه مدرک فنی حرفه ای برقکاری ماشین رو نداشته باشی میشه اونجا کسی واست درخواست بفرسته که بری اونجا کار کنی
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۴ اسفند ۰( 1 سال پیش)

   درخوایت کاری بله امکانش هست

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱ اسفند ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  فوق لیسانس عمران. 7 سال سابقه کاری مرتبط. سن 42 . مجرد . سطح زبان 5 . می خواستم بدون امتیازم چند میشه و زبانم باید به چند برسه
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۱ اسفند ۰( 1 سال پیش)

   لطفا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید

 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  سلام
  پسر عمه ی من در تورنتو pr دارد .در صورتی که همسر بنده skill worker اقدام نماید امتیاز انطباق پذیری شاملش می شود ؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام، خیر! اقوام درجه یک مثل خواهر یا برادر در صورتیکه دارای اقامت دائم و یا شهروند قانونی کانادا باشند.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر مهرنوش یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  سلام من 19 سالمه معدلم 18/82 میخواستم بورسیه بشم در دانشگاه های کانادا آیا امکانش هست و اینکه چه راه هایی باید برم؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام. بورسیه گرفتن در مقطع کارشناسی از ابتدا برای کانادا کار بسیار دشوار و عملا امکان پذیر نیست. باید ابتدا از یک دانشگاه یا کالج پذیرش گرفته و سپس اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا کنید.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر Tgh سه شنبه ۴ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام
  کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر هستم
  ۴۰ ساله
  فرهنگی
  ۱۳ سال سابقه
  همسرم هم کارشناس ارشد برق هستند و کارمند
  یک پسر ۶ ساله دارم
  بهترین راه برای مهاجرت و اخذ شهروندی برای ما چیست؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۴ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام. نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق تری مثل سطح زبان، میزان تمکن مالی، سوابق کاری و سن همسر شما و ... داریم. به شما توصیه می کنیم تا فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا علاوه بر ارزیابی شرایط شما توسط کارشناسان دفتر اَپلو، مشاوره رایگان نیز دریافت کنید.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر آرش سه شنبه ۴ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  با سلام
  مدرک لیسانس من مهندسی برق هستش و فوق لیسانسم مدیریت ، میخواستم بدونم در مهاجرت از طریق نیروی متخصص مدرک من لیسانس حساب میشه یا فوق؟ و یه سوال دیگه اینکه آیا مدارک MBA که موسسات خاص ارائه میدن (دانشگاه نه ) هم در امتیاز گیری موثرند؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۴ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام. برای اینکه بتوانید امتیاز لازم برای مهاجرت از طریق برنامه نیروی متخصص را کسب کنید، باید با مدرک فوق لیسانس شرکت کنید تا بتوانید امتیاز لازم در قسمت مدرک تحصیلی را بدست آورید. فراموش نکنید که برای شرکت در این برنامه سابقه کار ارائه شده باید با مدرک مدرک تحصیلی مطابقت داشته باشد و اگر رشته تحصیلی مقطع کارشناسی با کارشناسی ارشد متغیر باشد، سابقه کار بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد برای اداره مهاجرت کانادا قابل قبول است. 

   در خصوص قسمت دوم سوال شما، مدارک تحصیلی که خارج از کانادا اخذ می شود باید توسط سازمان های مربوطه که عموما سازمان جهانی WES است مورد ارزیابی قرار گیرد تا مشخص شود که معادل چه مدرکی در کاناداست.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر مونا سه شنبه ۴ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 144 مشاهده پرسش
  سلام
  من ۳۰ سال سن دارم و لیسانس زبان انگلیسی دادم و ۲ سال سابقه کار با رشته مرتبط. و همسرم ۳۷ سال سن دارد لیسانس مکانیک و ۳ سال سابقه کار با رشته مرتبط ولی زبان ضعیفی دارد اگر بتوانیم آیلتس ۶ را دریافت کنیم آیا قطعا میشود به کانادا مهاجرت کنیم؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۴ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام. ابتدا باید مشخص شود که از چه طریقی می توانید به کانادا مهاجرت کنید تا بر اساس برنامه انتخابی نمره زبان لازم را ارائه دهید چون نمره زبان در برنامه های مختلف مهاجرتی متفاوت است. در صورت تمایل به مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر عسل چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۹ سالم هست حدودا برای ۳ سال بعد تصمیم مهاجرت تحصیلی رو دارم .
  تا حالا تجربه ی شغلی نداشتم و کسی رو هم در کانادا ندارم.
  روی زبانم هم دارم خیلی جدی کار میکنم .
  سوابقم:
  دیپلم ریاضی فیزیک از فرزانگان زنجان هستم (تازه امسال فارغ التحصیل شدم )و دانشجوی مهندسی کامپیوتر پردیس دانشگاه تهران . در حال چاپ کتاب با موضوع مرتبط با رشتم هستم و در مراحل نهایی چاپ به سر میبرم(تا دو ماه دیگر چاپ میشود) .

  چه کارهایی باید تا ۳ سال بعد انجام دهم که امتیاز بالاتری کسب کنم؟
  البته غیر از مهاجرت تحصیلی دوست دارم که بتونم شهروند دائمی هم بشم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 1 سال پیش)

   سلام. با توجه به شرایط سنی ذکر شده، مناسب ترین روش این است که بلافاصله بعد از اخذ مدرک کارشناسی، برای ادامه تحصیل در کانادا در مقطع ارشد اقدام کنید. البته برای مشخص شدن بهترین روش برای مهاجرت، نیاز به بررسی دقیق تر شرایط داریم. بنابراین، می توانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت از وبسایت مشاوره رایگان دریافت کنید.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر محمدی شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. جهت روش اکسپرس اینتری آیا سابقه کار حتما باید با بیمه باشد یا بدون بیمه و با گواهی اشتغال به کار و سربرگ شرکت و فیش حقوقی هم کافیه.؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام. خیر نیاز نیست تا سابقه کار حتما همراه بیمه باشد، ولی اگر افسر پرونده از شما مدارک بیشتری بخواهد باید توانایی ارائه مدارک کاملتر برای اثبات سابقه کار خود را داشته باشید.

 • تصویر کاربر A_sh دوشنبه ۴ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  با سلام، من ۳۹ سال سن دارم و کارشناسی ارشد علوم تربیتی با گرایش آموزش و بهسازی منابع انسانی دارم با معدل ۱۹ و نیم فارغ التحصیل شدم ۹ سال و نیم سابقه بیمه دارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری چه شرایطی باید داشته باشم و چه اقدامی باید انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۴ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا باید حتما یک مدرک زبان (ترجیحا آیلتس آکادمیک با نمره 7)، معدل بالا، پذیرش از یک دانشگاه معتبر و ... نیاز دارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و کامل روی تحصیل در مقطع دکتری کلیک کنید.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر