شرایط مهاجرت پرستار به کانادا

پرستار خانگی شخصی است که مراقبتی تمام وقت، مداوم و بدون نظارت را برای کودکان، سالمندان یا افراد دارای معلولیت در یک خانه شخصی ارائه می دهد. گرانترین شهر های کانادا با کمبود پرستار خانگی مواجه است و از پرستاران خانگی استقبال می کند. در نتیجه می توان یکی از روش های مهاجرت به کانادا را پرستار خانگی قرار داد. شما با دریافت ویزای مولتی کانادا به راحتی می توانید به کانادا مهاجرت کنید.

حتما بخوانید

اگر احساس می کنید شرایط استخدام پرستار در کانادا را ندارید می توانید از روش مهاجرت به کانادا از طریق کار استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

کمبود پرستار خانگی در کانادا

در آغاز این قرن جدید، از آنجایی که درصد افراد سالمند کانادا نسبت به دیگر جمعیت های سنی با سرعت بیشتری افزایش یافته است، این کشور با پیری چشم گیر جامعه خود مواجه شده است. به همین جهت در اخذ انواع ویزای کانادا برای پرستاران سخت گیر نخواهد بود. در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۴.۶ میلیون کانادایی در سنین ۶۵ سال یا بالا تر بودند.

تخمین زده می شود که این عدد در ۲۵ سال آینده به ۲ برابر برسد. امروزه، وجود نیاز به نیروی کار در زمینه پرستاری منزل احساس می شود. همچنین، تعداد افراد کانادایی یا دارندگان اقامت دائم این کشور که حاضر به انتخاب شغل پرستار خانگی هستند محدود بوده و نمی توانند این موقعیت های شغلی را پر کنند.در پاسخ به این نیاز برنامه پرستار خانگی ایجاد شد تا ورود پرستاران خانگی خارجی از طریق ویزای کار کانادا  آسان تر شود.

معیار های لازم برای پرستاران خانگی چیست؟

برای واجد شرایط شدن جهت اقدام از طریق برنامه پرستاران خانگی، متقاضیان باید موارد زیر را داشته باشند:

معیار های لازم برای پرستاران خانگی

تحصیلات

متقاضیان برنامه پرستاران خانگی در کانادا باید مدرکی معادل آموزش متوسطه کانادا (دیپلم) را داشته باشند که برابر با ۷۲ واحد از تحصیلات آموزش پسا متوسطه می باشد.

مهارت و تجربه

متقاضیان برنامه پرستاران خانگی که تمایل به کار به عنوان یک پرستار خانگی را دارند باید حداقل های مهارتی و فنی زیر را داشته باشند:
متقاضیان باید دوره ای حرفه ای را در مراکز مهارتی تایید شده توسط مراجع آموزشی محلی گذرانده باشند. این دوره خود نیز باید با موقعیت شغلی مورد نیاز مرتبط بوده و موارد مورد نیاز برای پرستاران خانگی کانادا را در بر گیرد. متقاضیان باید تجربه ای حداقل ۶ ماهه در یک محیط سازمانی داشته باشند. از جمله این محیط ها می توان به مهد کودک، بیمارستان، خانه سالمندان و… اشاره کرد. متقاضیان باید حداقل ۶ ماه به صورت تمام وقت (به طور متوسط ۲۵ تا ۳۰ ساعت در هفته) در یک هنرستان در زمینه های آموزش پیش دبستانی، مراقبت از سالمندان و پرستاری کودکان یا سالمندان مهارت کسب نموده باشند.

تجربه کاری

متقاضی باید تجربه کاری تمام وقت به مدت حداقل یک سال یا بیشتر داشته و استخدام او همراه با دریافت حقوق باشد. این استخدام باید شامل حداقل ۶ ماه استخدام توسط یک کارفرما بوده و تجربه کاری او باید ظرف ۳ سال قبل از روز ثبت تقاضای متقاضی برای دریافت اجازه کار بدست آمده باشد.

زبان

متقاضی باید قادر به صحبت کردن، خواندن و درک زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد. این سطح دانش باید به اندازه ای باشد که فرد بتواند در محیط خانه همانند محیط خارج از آن به صورت مستقل عمل کند. برای مهاجرت از طریق پرستار خانگی در کانادا حتما با بهترین وکیل مهاجرت به کانادا مشورت کنید تا با تغییرات  قوانین و نحوه امتیاز دهی این سیستم مهاجرتی آشنا شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

حتما بخوانید

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟ برای  آشنایی با ۸ روش تضمینی مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا

پرستارخانگی در کانادا چه مسئولیت هایی دارد؟

مسئولیت های پرستار خانگی می توانند شامل موارد زیر شوند:

 • آشپزی و انجام کار های سبک خانه داری
 • شستن لباس ها و تعویض پوشش های تخت
 • خرید کردن و انجام کار های روزمره
 • همیاری به افراد و کمک به آن ها در انجام تمرینات محدوده حرکتی
 • کمک به افراد در حمام کردن، تعویض لباس و موارد آراستگی ظاهری
 • رساندن افراد به ملاقات های پزشک، سوپر مارکت ها، دارو خانه ها و بازگرداندن آن ها
 • همیاری در راه رفتن و جا به جا شدن از تخت تا ویلچر
 • گزارش وضعیت فرد به خانواده
 • یادآوری وعده های مصرف دارو

گاهی اوقات هم احتمال دارد پرستاری که وظایف را بر عهده می گیرد سالمند باشد. در این نقش، یک پرستار سالمند مسئول اجرای طرح های درمانی تعیین شده توسط پزشکان و سایر اعضای یک تیم چند رشته ای است.

اگر شرایط دریافت ویزای مهاجرت به کانادا از طریق پرستاری را ندارید ، ویزای اقامت موقت کانادا را می توانید امتحان کنید. برای دریافت اطلاعات جهت هزینه های دریافت ویزای اقامت موقت بر روی دکمه زیر کلیک کنید

ویزای اقامت موقت (TRV)

در صورتی که فرد مایل به داشتن تجربه کاری در کانادا، ارتقا مهارت های خود را تا سطح استاندارد های کانادا و زندگی در این کشور برساند، از شرکت او در این برنامه استقبال می شود. در صورتی که یک زمینه تحصیلی در پزشکی یا مراقبت از سلامت (طبق موارد ذکر شده در بالا) دارید، شما همان مراقبت دهنده ای هستید که کانادا نیاز دارد. علاوه بر این موارد، پس از تکمیل دو سال سابقه کاری در کانادا امکان تقاضا جهت دریافت اقامت دائم نیز وجود دارد.

از طریق این برنامه فرد حداقل برای یک سال به عنوان فردی از خانواده کانادایی پذیرفته شده و حقوق یک مراقبت دهنده را دریافت خواهد کرد. خانواده میزبان که کارفرمای فرد به شمار می روند، هزینه ای را معادل و نه کمتر از حداقل دستمزد تعیین شده در آن ایالت به فرد مراقبت دهنده پرداخت می کنند.

مسئولیت های پرستار خانگی در کانادا

کمک پرستاری در کانادا

دستیاران پرستاری، حمایت و مراقبت شخصی از بیماران را ارائه می دهند. آنها ممکن است در حمام کردن، لباس پوشیدن، نظافت، توالت، لباسشویی و سایر فعالیت های اساسی زندگی روزمره کمک کنند. دستیاران پرستاری معمولاً، تحت نظارت یک پرستار ثبت نام شده یا پرستار عملی دارای مجوز، کار می کنند که مسئول نظارت بر تمام جنبه های مراقبت از بیمار هستند.

حقوق پرستار خانگی در کانادا

کسورات اصلی از هزینه دریافتی ارائه دهنده به شرح زیر می باشند:
مسکن و خوراک (مقدار این موارد در قرارداد فرد مشخص خواهد شد)
✔️ مالیات بر درآمد
✔️ بیمه کارکنان
✔️ طرح حقوق بازنشستگی

شرایط استخدام پرستار خانگی در کانادا

◾متقاضی باید ۳ مرجع غیر خانوادگی را ارائه دهد.
◾متقاضی باید جهت تعیین واجد شرایط بودن یک مصاحبه را بگذراند.
◾متقاضی باید مایل به پیروی از قوانین موجود در خانه خانواده میزبان بوده و با افراد خانواده، فرزندان و دارایی های آن ها با دقت و احترام رفتار کند.
◾متقاضی باید به سپری کردن یک سال تمام متعهد شود. فرد باید جهت اطمینان دادن از تعهد خود به برنامه، مبلغی را به عنوان حسن نیت سپرده بگذارد.
◾متقاضی باید سیگاری نبوده و اظهارنامه ای را در این جهت امضا کند.
◾متقاضی باید به ارائه خدمات مرتبط با مراقبت از کودک و سالمند و همچنین کار های سبک خانگی به مدت حداقل ۳۵ ساعت در هفته تعهد دهد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا از طریق پرستار خانگی در کانادا

برای کسب ویزای مخصوص پرستاران درون خانه و اقامت کانادا باید نیازمندی هایی که در زیر لیست کرده ایم را فراهم کنید:

اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد هزینه های اخذ ویزای کانادا هستید بر روی دکمه زیر کلیک کنید

هزینه اخذ ویزای کانادا

 •  قراردادی که از سمت کشور کانادا دریافت می شود را باید خودتان و همچنین استخدام کننده های آینده امضا کنید.
 • اتمام موفقیت آمیز تحصیلات راهنمایی و دبیرستان کشور کانادا
 •  باید حداقل شش ماه دوره تمرینی را گذرانده باشید و یا تجربه کار یک سال تمام وقت را به عنوان یک پرستار و یا شغلی مرتبط در کانادا داشته باشید.
 • شما همچنین باید از یک رئیس یا شرکتی که قبلا در آن کار می کردید یک معرفی نامه داشته باشید.
 • داشتن مجوز کار قبل از ورود به کانادا
بهترین بیمه عمر از نظر سادگی
فرم LMO یا همان آنالیز و بررسی بازار کار

برای استخدام شدن، فردی که قصد استخدام کردن شما را دارد باید نامه پیشنهادی سازمان کار را از HRSDC یا SC دریافت کند که نشان می دهد در حال حاضر به اندازه کافی مقیم دائم برای پر کردن این جایگاه شغلی در کانادا حضور ندارد. او همچنین باید یک فرم Labour market opinion را از سازمان HRSDC یا SC دریافت کند. شما در حین تقاضا برای مجوز کار باید یک کپی از این فرم همراه داشته باشید.

شما می توانید برای مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا با دکتر مرجان آتشی گلستان فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را پر کنید.

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تهران

موسسه حقوقی اپلو

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  با عرض وخسته نباشی. منو خانومم هر دو کمک پرستار هستیم و دو فرزند 11ساله و6ساله دارم میخواستم هزینه تقریبی برا ی مهاجرت چهار و مدت زمان انجام این کار را بدونم با تشکر
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 2 سال پیش)

   لطفا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید

 • تصویر کاربر ماری سه شنبه ۳ اسفند ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  فرد ۴۱ ساله با سابقه کار ۱۶ سال بعنوان کارمند درمانگاه با پست مراقب سلامت و دارای مدرک لیسانس دررشته بهداشت عمومی هستم آیا میتوانم برای مهاجرت به کانادا برای پرستار خانگی یا موارد دیگر اقدام کنم و آنجا شغل داشته باشم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۳ اسفند ۰( 2 سال پیش)

   بله9 می توانید

 • تصویر کاربر نیما چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  من کمک پرستار بیمارستان امام رضا کرمانشاه هستم آیا میتونم مهاجرت کنم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 2 سال پیش)

   سلام بله لطفا فرم را تکمیل نمایید

 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۳ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  با سلام‌
  من لیسانس بهداشت هستم سابقه کار بیمارستلن ۲۰ ساله دارم
  سابقه پرستاری از مریض الزایمری بمدت ۳ سال دارم ۴۷ ساله هستم ایا میتونم بعنوان پرستار خانگی به کانادا اقدام کنم ؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۳ بهمن ۰( 2 سال پیش)

   بله لطفا فرم پر کنید

 • تصویر کاربر مصطفی چهارشنبه ۲۲ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  سلام . من۳۸سال دادم و کمک پرستار هستم و مدرک رسمی کمک پرستاری یکساله دادم و در حال حاضر در بیمارستان مشغول ب خدمت هستم، و خانمم هم مدرک کمک پرستاری دارد. ایا میتونیم جفتمون اقدام کنیم برای مهاجرت به کانادا ؟؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۲۲ دی ۰( 2 سال پیش)

   بله امکانش هست

 • تصویر کاربر Narsic شنبه ۲۰ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام لیسانس پرستاری دارم سایقه کار ۲۰ سال انجام کلیه تزریقات .سونداژ.گاباژ...وکنترل قند فشار خون انجام کلیه کارهای پرستاری در منزل
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۰ آذر ۰( 2 سال پیش)

   لزطفا فر ارزیتابی را تکمیل نماییدئ

  2. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۰ آذر ۰( 2 سال پیش)

   لزطفا فر ارزیتابی را تکمیل نمایید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Azar شنبه ۱۶ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  میخوام دقیقا بدونم شرایط ویزای پرستار کودک یا سالمند چیه و ایا محدودیت سنی داره یا نه و چقدر طول میکشه ؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۶ مرداد ۰( 2 سال پیش)

   لطفا فرم مهاجرتی را تکمیل نمایید

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  من چهل و سه سال سن دارم مدرک فنی وحرفه ای دارم و منبت کار وبیست سال تولیدکننده مبلمان استیل بودم وهمسرم سی ونه سال سن دارد و ده سال سابقه کار دربیمارستان میلاد دارد که چهارسال کمک بهیار وبقیه منشی بوده ایا شرایطش داریم ؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 3 سال پیش)

   سلام. با توجه به سابقه کار همسر شما، برنامه پرستار خانگی می تواند گزینه مناسبی باشد. البته برای مشخص شدن روش مناسب مهاجرت به کانادا نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق تری داریم. برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت می توانید فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر زیبا سه شنبه ۱۷ فروردین ۰( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 247 مشاهده پرسش
  درود
  من 40 ساله خانم با 16 سال سابقه کار با سمت مشاور درمدارس استثنایی وبا لیسانس علوم تربیتی گرایش کودکان استثنایی. چقدر احتمال پذیرفته شدن در پلن پرستاری کودک درکانادا رو دارم وآیا به علت سن 40 سال احتمال عدم پذیرش از طرف سفارت وجود دارد یا خیر؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۱۷ فروردین ۰( 3 سال پیش)

   سلام. با توجه به اطلاعات ذکر شده، این برنامه مهاجرتی برای شما مناسب است ولی نیاز به اطلاعات بیشتری داریم. هیچ محدودیت سنی از طرف اداره مهاجرت کانادا برای این برنامه ارائه نشده است. بنابراین، برای دریافت مشاوره رایگان وارد وبسایت شده و فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر نفس شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۴ سال دارم.سابقه ی یکسال کار در مرکز ترک اعتیاد دارم
  مجردم و ایلتس ۵.۵ دارم
  ایا میتونم به عنوان پرستار خانگی مهاجرت کنم؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام. باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود. برای دریافت مشاوره رایگان وارد وبسایت شده و فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر