همه چیز درباره ی مجوز کار موقت در کانادا (کامل)

هر ساله، بیش از ۳۰۰ هزار نیروی کار خارجی با داشتن مجوز کار موقت در کانادا و یا ویزای کار کانادا در این کش حضور پیدا می کنند. جهت کارکردن به صورت موقت در کانادا، اغلب نیروهای کار خارجی به داشتن یک مجوز کاری نیاز دارند.


معمولا، قبل از اینکه یک نیروی کار خارجی بتواند مجوز کاری موقت را از اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) دریافت کند به پیشنهاد کاری یک کارفرمای کانادایی نیاز دارد.

مراحل دریافت مجوز کار موقت در کانادا

این فرایند چندین مرحله دارد. بسته به کشوری که نیروی کار تابعیت آن را دارد، ممکن است برای ورود به کانادا به یک ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) نیز نیاز داشته باشد.

📍  قدم اول

کارفرما در صورت نیاز، باید برای دریافت LMIA یا ((بررسی تاثیر بر روی بازار نیروی کار)) درخواست دهد.

📍  قدم دوم

کارفرما پیشنهاد کاری را اعلام می کند.

📍  قدم سوم

نیروی کار خارجی برای مجوز کاری درخواست می دهد.

📍  قدم چهارم

مجوز کار موقت در کانادا داده می شود.

حتما بخوانید

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟ برای  آشنایی با ۸ روش تضمینی مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا

ویزای موقت کار کانادا

 limia چیست؟

کارفرما در صورت نیاز، باید برای دریافت LMIA درخواست دهد.

 قبل از اینکه اجازه کار در کانادا داده شود، کارفرمای کانادایی که قصد استخدام یک نیروی کار خارجی را دارد نیاز به درخواست و دریافت یک LMIA مثبت از اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) داشته باشد.

اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا تنها در صورتی اجازه این کار را صادر می کند که هیچ فرد کانادایی یا دارنده اقامت دائم کانادا برای انجام این کار وجود نداشته باشد.

در چه صورت نیاز به دریافت  LMIA ندارید؟

مجوز کار موقت در کانادا در موقعیت های محدودی که در پایین گفته شده اند می توانند توسط مراجع مهاجرتی کانادا بدون نیاز به LMIA به افراد اعطا شوند:

☑  توافق های بین المللی مانند توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA).

☑ به دلیل مزایای قابل توجه اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی که فعالیت شغلی برای کاناداییان به ارمغان می آورد.

☑ بر اساس توافقات دو جانبه ای که کانادا، استان ها و یا مناطق تحت سلطه آن با دیگر کشور ها بسته اند. از این موارد می توان به برنامه های تبادل جوانان و معلمان اشاره کرد.

☑ اجازه ای که به دانشجویان بین المللی و در حال تحصیل در کانادا داده می شود تا بتوانند شرایط مورد نیاز برای تحصیلات اکادمیک خود را تکمیل کنند. این موارد همان دوره های کار آموزی برای شغل ها می باشند که دانش آموزان برای مدتی در شغل مورد نظر تحت نظارت کار می کنند تا آن حرفه را فرا گیرند.

☑ دادن اجازه کار به همسران یا شریکان با حقوق مشترک و همچنین دارندگان ویزای تحصیلی کانادا کارهایی که مقاصدی خیر یا مذهبی دارند.

☑ برای استقبال از اشخاص خاصی که دلیلی غیر از موارد بالا دارند. مانند پناهجویانی که نیاز به حمایت دارند.

 اعلام پیشنهاد کاری کارفرما

هنگامی که  LMIA اعطا شد، کارفرمای کانادایی می تواند یک پیشنهاد کاری موقت را به نیروی ها کار خارجی ارائه دهد. کارفرما باید یک کپی از LMIA مثبت و یک نامه پیشنهاد کاری را به همراه جزئیات برای نیروی کار خارجی بفرستد.

درخواست نیروی کار خارجی برای دریافت مجوز کار موقت

نیروی کار خارجی برای مجوز کاری درخواست می دهد.به وسیله این مدارک، نیروی کار خارجی می تواند مجوز کاری موقت را از اداره استخدام و توسعه انسانی کانادا درخواست کند.

در صورتی که کارفرمای کانادایی تمایل به استخدام نیروی کار خارجی در استان کبک را دارد، احتمال دارد نیروی کار خارجی برای دریافت مجوز کاری موقت در کبک نیاز به دریافت گواهینامه پذیرش کبک یا CAQ نیز باشد.

چندین حرفه وجود دارند که در استان کبک تسهیل شده و فرایند آن ها کوتاه شده می باشد. برای استخدام نیروی کار خارجی و موقت مرتبط با این حرفه ها در استان کبک، نیاز نیست کارفرمایان به عنوان بخشی از درخواست خود برای استخدام نیروی خارجی، جهت استخدام نیروی محلی تلاش کنند.

 اعطای مجوز کار موقت

مجوز کار داده می شود.در هنگام ورود نیروی کار خارجی به کانادا افسر آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) از او مجوز کاری موقت در کانادا را درخواست می کند.

حتما بخوانید

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید. برای آشنایی با انواع ویزای کانادا جهت اقامت دائم بر روی دکمه زیر کلیک کنید

انواع ویزای کانادا

اجازه کار در کانادا

آیا با مشاغل مورد نیاز کانادا آشنا هستید؟ آیا می دانید کانادا نیاز به چه مشاغلی دارد؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر مطلب زیر را مطالعه کنید.

مشاغل مورد نیاز کانادا

در صورت تغییر شغل آیا به یک مجوز کار جدید نیاز است؟

تقریبا در تمامی موارد، افراد دارای پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی باید برای کار کردن در کانادا یک مجوز کاری موقت بدست آورند.

مجوز کار موقت در کانادا می تواند برای مدت های متفاوت مثلا از چند روز تا چند سال به افراد اعطا شود. در اغلب موارد، فرایند درخواست برای اجازه کار دو مرحله ای می باشد.

ابتدا، کارفرمای کانادایی باید یک مجوز دولتی را جهت استخدام افراد خارج از کانادا دریافت کند. پس از اینکه مجوز داده شد، نیروی کار مورد نظر باید برای مجوز کاری خود درخواست داده و آن را دریافت کند.

مجوز کاری داده شده برای یک شغل در کانادا مختص آن شغل خواهد بود. بنابراین، نیروی کار تنها در زمینه مشخص شده در مجوز کاری برای کارفرمای خود فعالیت خواهد کرد.

در صورتی که نیروی کار یک موقعیت استخدامی دیگر پیدا کند و اقامت دائم کانادا را نیز نداشته باشد، باید قبل از انجام آن شغل برای یک مجوز کاری جدید درخواست داده و آن را دریافت کند.

روش های متعددی برای به دست آوردن یک مجوز کاری وجود دارد. بسته به ملیت، حرفه و کار مورد نظر فرد در کانادا ممکن است احتمالاتی برای تسریع فرایند مذکور وجود داشته باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت به کانادا از طریق  کار و آشنایی با مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

 آیا شما یک کارفرمای کانادایی و خواهان مجوز کار برای نیروی های جدید خود هستید؟

خدمات مجوز کار موسسه ایران اپلو می تواند تمامی موارد فرایند مجوز کاری را هم برای کارفرمایان کانادایی و هم نیرو های کار خارجی انجام دهد.

لازم به ذکر است، مجوز کار موقت در کانادا برای نیروهای کار خارجی می باشد که قصد کار کردن در کانادا به مدت محدودی را دارند.

نیرو های کار خارجی باید برای داشتن شغل و زندگی دائم در کانادا تحت فرایند مهاجرت به کانادا قرار گیرند. با این حال، داشتن یک مجوز کاری موقت می تواند پله ای برای رسیدن به اقامت دائم کانادا باشد.

ممکن است نیروی کار خارجی پس از گرفتن مجوز کار موقت در کانادا ، از طریق برنامه های تجربه کانادایی (CEC)، نیروی کار ماهر، یا یکی از برنامه های منتخب استانی واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا (اقامت دائم) شود.

 حقایق پایه درباره کار در کانادا

اجازه موقت کار در کانادا

در مقاصد مهاجرتی کانادا، کار به عنوان فعالیتی تعریف می شود که برای مزد انجام شده و به طور مستقیم با فعالیت های نیروی کار کانادایی یا دارندگان اقامت دائم کانادا رقابت می کند.

مراجع مهاجرتی کانادا برای تعداد کمی از فعالیت های مرتبط با کار در کانادا مجوز کاری را از فرد درخواست می کنند. معمولا داشتن پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای کانادایی پیش شرط دریافت مجوز کار موقت در کانادا می باشد.

در برخی موارد، قوانین مهاجرتی آمریکا اجازه دریافت مجوز های کاری آزاد را که مختص به پیشنهاد کارفرمایان نمی باشند نیز به افراد اعطا می کنند. مجوز های کاری همیشه به طور طبیعی موقت می باشند اما می توانند از داخل کانادا تمدید شوند.

معمولا، مجوز های کار تنها در صورتی توسط مراجع مهاجرتی کانادا صادر می شوند که یک نامهLMIA  مثبت از اداره استخدام و توسعه انسانی کانادا در حمایت از آن مجوز کار موقت در کانادا صادر شود. این نامه باید بیانگر این باشد که انجام استخدام مورد نظر تاثیری منفی بر روی نیروی کانادا نخواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مجوز کار موقت در کانادا با موسسه حقوقی اپلو تماس بگیرید.

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو

دفتر وکالت دکتر مرجان آتشی گلستان | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شهره یکشنبه ۱۶ آبان ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام پسرم ۳۲ سالشه مدرک زبان دولینگ گرفته لیسانس حسابداریه مجرده شانسی برای ویزای تحصیلی داره ؟ و ا یا میتونید برای ویزای تحصیلی او اقدام کنید ؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۱۶ آبان ۰( 9 ماه پیش)

   مدرک زبان آیلس لازم هست

 • تصویر کاربر کرمانی سه شنبه ۴ آبان ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  من ویزای توریستی دارم آیا اگر وقتی داخل خاک کانادا هستم بتوانم پیشنهاد کاری پیدا کنم، آیا باز هم نیاز به اخذ مجوز LMIA برای دریافت ویزای کار خواهم داشت؟ یا نیازی نخواهد بود چون داخل خاک کانادا خواهم بود؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۴ آبان ۰( 9 ماه پیش)

   بله نیاز دارید

 • تصویر کاربر سیما شنبه ۸ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام چطور میتونیم کانادا کاری پیدا کنیم ک بتونیم از مخارج خودمون بربیایم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۸ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام. می توانید با تهیه یک رزومه دقیق به موسسات کاریابی مراجعه کنید و رزومه خود را ارائه دهید تا با توجه به توانایی های شما، کار مناسب برای شما را جست و جو کنند. همچنین می توانید در وبسایت های کاریابی کانادا جست و جو کنید و یا با ساخت پروفایلی در لینکدین، با موسسات و شرکت ها و مدیران ارتباط برقرار کرده و در مورد توانایی های خود با آن ها صحبت کنید.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر شمیم سه شنبه ۴ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  سلام آیامیتوان پس ازورودبه کانادایک شرکت خصوصی ثبت کنیم مثلاشرکت خدماتی وکارگراستخدام کنیم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۴ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام. در صورت داشتن شرایط لازم، می توانید ابتدا یک شرکت ثبت کرده، ویزای کار و در نهایت در صورت واجد شرایط بودن اقامت دائم کانادا اخذ کنید. در صورتی که تمایل به مشاوره رایگان دارید، وارد وبسایت شده و فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  سلام
  من دارای همسر و فرزند 6 ساله هستم و اجازه کار در کانادا را برای مدت دو سال دریافت کردم و در حال حاضر مشغول بکار می باشم ، میخواستم بدونم برای آوردن همسر و فرزندم چه اقدامی بایستی انجام دهم و چگونه ؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)

   سلام. اگر موفق به اخذ ویزای کار کشور کانادا شده اید، می توانید برای همسر و فرزند خود درخواست ویزای همراه داده تا آن ها نیز به کانادا بیایند. 

   توجه داشته باشید که مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

 • تصویر کاربر شمس دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام
  وقت بخیر
  دو سه هفته پیش فرم ارزیابی برای اقامت کانادا از طریقstart up را تکمیل کردم اما فرصت نشد خدمت شما برسم پنج شنبه این هفته در ساعات بعد از ظهر مثلاً یک به بعد تشریف دارید که خدمت شما برسیم؟ ظاهراً پنج شنبه ها تشریف ندارید؟
  سپاس
  سید شمس‌الدین قائم مقامی
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. موسسه اپلو در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 8 شب در دفتر تهران، آماده پاسخ گویی است. برای گرفتن وقت مشاوره حضوری، لطفا با دفتر تهران تماس بگیرید: 22702753-021

 • تصویر کاربر بهادری شنبه ۲ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  برای کار
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس بگیریم.

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  سلام. من 35 سالمه متاهلم و یه پسر 7 ماهه دارم. دکتری IT دارم و 10 ساله که تو دانشگاه تدریس می کنم. مدرک آیلتس ندارم ولی قصد دارم بزودی امتحان بدم و فکر می کنم بتونم 6.5 یا 7 بیارم. وقتی امتیاز اکسپرس انتری رو حساب می کنم بزور میشه 400. آیا من شانسی برای مهاجرت کاری به کانادا ندارم؟ با توجه به اینکه متاهل هستم فکر نمی کنم بتونم با فاند دوره دکتری زندگی رو بچرخونم برای همینم می خوام مهاجرت کاری بکنم.
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۳ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. برای شرکت در برنامه اکسپرس انتری نیاز به نمره زبان معادل CLB9 است یعنی سه اسکیل مدرک آیلتس 7 و اسکیل لیسنینگ 8 باشد. برای اینکه بتوانیم امتیازات شما را بشماریم و یا شرایط شما را برای سایر روش های مهاجرتی بررسی کنیم، نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق تری داریم. بنابراین، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا علاوه تا پس از بررسی با شما تماس گرفته و مشا.ره رایگان دریافت کنید.

 • تصویر کاربر Hirad شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  با سلام میخواستم بدونم که آیا متقاضی مجوز کار باید هزینه ای بابت اجاره (اجاره نه اجازه )کار در آمریکا یا کانادا بپردازد؟ممنون
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. متاسفانه منظور شما از اجاره کار را متوجه نشدم. زمانیکه شما ویزای کار از کشور کانادا دریافت می کنید یعنی یک پیشنهاد کار از یک کارفرما در کانادا دارید و ویزا نشان دهنده مجوز شما برای ورود به این کشور و اجازه کار کردن است. برای اخذ ویزا نیز هزینه هایی هست که باید پرداخت کنید.

 • تصویر کاربر Sara شنبه ۱۰ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام .سارا هستم یک سال است در نام B در استان بریتیش کلمبیا کار می کنم( مجوزکار دارم چون همسرم دانشجو هست) آیا می تونم برای نیروی متخصص اقدام کنم ؟ آیا نیازی به lmia دارم ؟ آیا کارفرمای من یک نامه ی کتبی مبنی بر اشتغال یکساله ی من که با تخصص و سابقه مار ایران مرتبط نیز بود ، می تونه امتیاز لازم ) job offer)رو به من بده؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۰ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   یکی از برنامه های مهاجرتی زیر مجموعه اکسپرس انتری که برای نیروهای متخصص است برنامه CEC یا Canadian Experience Class است. همانطور که از اسم این برنامه مشخص است این برنامه برای افرادی مناسب است که داخل کانادا سابقه کار دارند. به طور کلی این برنامه برای افرادی مناسب است که با ویزای تحصیلی وارد کانادا شده و با استفاده از ویزای کار که بعد از تحصیل به این افراد می دهند داخل کانادا کار کرده اند. یا اینکه همسر شما داخل کانادا تحصیل می کنند و شما همزمان با تحصیل ایشان با Open Work Permit سابقه کار کانادایی به دست آورده اید.

   شرایط لازم برای استفاده از این برنامه:

   • داشتن حداقل CLB7 در همه اسکیل های امتحان زبان اگر در ناک های شغلی ۰ یا A داخل کانادا کار کرده اید و یا داشتن حداقل CLB5 در همه اسکیل های امتحان زبان اگر در ناک های شغلی B داخل کانادا کار کرده اید. (البته نمره زبان بعد در شمارش دقیق امتیازات به دست می آید)
   • حداقل یک سال در سه سال گذشته داخل کانادا کار کرده باشید و این کار میتواند به صورت یک سال تمام وقت یا معادل آن پاره وقت و حتی غیر پیوسته باشد. (اگر کار بدون حقوق یا Co-op یا به صورت خوداشتغالی باشد قابل قبول نخواهد بود)
   • باید به صورت قانونی داخل کانادا کار کرده باشید.
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر